فا

سیاست

شنبه, 05 مهر 1399 13:24

وزیر دفاع: وحدت ارتش و سپاه ریشه در دفاع مقدس دارد

امیر سرتیپ حاتمی گفت: آنچه امروز وحدت سپاه و ارتش را نهادینه کرده‌است، ریشه در دوران دفاع مقدس ملت بزرگ ایران دارد.

«آلیک» - امیر سرتیپ حاتمی گفت: آنچه امروز وحدت سپاه و ارتش را نهادینه کرده‌است، ریشه در دوران دفاع مقدس ملت بزرگ ایران دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در یادداشتی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، تأثیر وحدت ارتش و سپاه را در توفیقات نظام اسلامی مهم خواند.

متن یادداشت به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

روزی که صدام جنایتکار و متجاوز به ایران اسلامی‌مان حمله کرد، تصور نمی‌کرد ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران در کنار نیرو‌های مردمی و سپاه پاسداران قدرتمند در وحدتی مثال‌زدنی و بی‌مانند، ماشین جنگی متجاوزان ددمنش را پشت دروازه‌های شهر نگه دارند.

شاید برای تاریخ‌پژوهان سند همکاری ارتش و سپاه با تدبیر بلند امام راحل (ره) در قرارگاه‌های مشترک و توسط فرماندهان عالی ارتش و سپاه شکل گرفته باشد، اما جای‌جای خاک مقدس ایران اسلامی در جنوب و غرب کشورمان شاهد است خون پاک و مطهر برادران ارتشی و سپاهی در کنار هم برای پاسداری از انقلاب اسلامی و ملت عزیزمان در عین مظلومیت بر زمین ریخت و ایستادگی، جانفشانی و مجاهدت‌های مخلصانه و عاشقانه آن روزگاران، سرآغاز مسیر نورانی شد که امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی از نهالی نوپا به درختی تنومند و پرثمر تبدیل شده و دست پرتوان و نفوذ معنوی نظام مقدس اسلامی در فرای مرز‌ها، امید همه آزادیخواهان جهان شده است.

آنچه امروز وحدت سپاه و ارتش را نهادینه و با ثبات کرده‌است، ریشه در دوران دفاع مقدس ملت بزرگ دارد که همواره با تعهد، عقلانیت، درایت، ایمان و برادری همراه بوده است؛ عقلانیتی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) سرآغاز پیروزی‌های بعدی ایران اسلامی در تمامی عرصه‌های مقابله با استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا و رژیم اشغالگر و کودک‌کش صهیونیستی شد و این دو سازمان مقتدر و پرصلابت نیرو‌های مسلح (ارتش و سپاه)، در کنار هم به‌عنوان یک بازوی توانمند و شمشیر ذوالفقار و دست امنیت‌ساز برای کشورمان، دستاورد‌های ارزشمند و افتخارات عظیمی را برای جمهوری اسلامی به ارمغان آوردند.

اخلاص و مجاهدت فرماندهان و رزمندگان عزیز به‌ویژه شهدای عظیم‌الشأن دفاع مقدس در حفظ و حراست از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در دوران سراسر حماسه دفاع‌مقدس خودنمایی کرد، به‌طوری که در غرب، شهیدان صیاد شیرازی، بروجردی، پیچک، کشوری و لشکری و در جنوب، شهیدان نامجو، فکوری، کلاهدوز، همت، باکری، آبشناسان، اقارب‌پرست و بابایی همه کنار هم در برابر متجاوز ایستادند و امروز امنیتی را برای ما به یادگار گذاشتند که می‌توان از آن با افتخار یاد کرد. همان‌طور که روزگاری در صف مبارزه با صدام، «برادر» کلمه پرتکرار فرماندهان و رزمندگان ارتش و سپاه در جبهه‌های جنگ تحمیلی بود، امروز نیز این واژه، رمز پیروزی و استحکام قدرت درونی ملت بزرگ ایران اسلامی است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։