فا

سیاست

شنبه, 05 مهر 1399 15:07

آرا شاوردیان: ارامنه در دوران دفاع مقدس از هرگونه جانفشانی دریغ نکردند

آرا شاوردیان گفت: ارامنه نیز بعنوان یکی از اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در دوران دفاع مقدس از هرگونه جانفشانی دریغ نکردند.

«آلیک» - نماینده مسیحیان ارمنی و شمال کشور در یازدهمین دوره مجلس گفت: ارامنه نیز بعنوان یکی از اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در دوران دفاع مقدس از هرگونه جانفشانی دریغ نکردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی و شمال کشور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس به حضور ارامنه در جبهه‌ها به فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و تاکید کرد که اکنون مردم، جدا از قومیت، دین و مذهب در عرصه های گوناگون کشور جهت پیشرفت و اعتلای کشور حضور دارند. در متن این پیام آمده است:

 

بنام خدا

 

پایان شهریور ماه یادآور خاطرات آغاز هشت سال دفاع مقدس است. روزهایی که ذره ذره خاک میهن عزیزمان، سربلندی ملتی را شهادت می دهد که سرافرازانه در مقابل دنیای استکبار، مقاوم تر از کوه ایستادگی نموده و بر بلندی قله افتخار، بیرق آزادگی را به اهتزاز در آوردند.

چهار دهه از آغاز جنگ تحمیلی میگذرد و اکنون شایسته است تا با نگاه به گذشته و مرور هشت سال دفاع مقدس فضای کار و تالش در کشور بیش از پیش حاکم گردد، اگر نگاهی بیندازیم به گذشته و به هشت سال سخت اما آکنده از امید و پیروزی، لحظات شورانگیزی از دلاوری‌ها و پایداری‌های غرور آفرین شیرمردان و شیرزنانی را می بینیم که در برابر حملات دشمن برای نجات کشور و حفظ تمامیت ارضی آن جانفشانی می‌کردند، رزمندگان عزیزی که در برخوردها، رویارویی ها و عملیات‌های متعدد جنگی از گران سنگ‌ترین دارایی خود، یعنی از جان خود دریغ نداشتند.

اکنون مردم، جدا از قومیت، دین و مذهب در عرصه های گوناگون کشور جهت پیشرفت و اعتال کشور حضور دارند.

ارامنه ایران نیز همچون سایر اقوام کشور با پیروی از فرمایشات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) که فرمان حضور حداکثری در جبهه ها و کوشش بی دریغ در پشت جبهه ها را صادر فرمودند از هیچ کوششی دریغ نورزیده و همه امکانات را برای برقراری عدالت و احقاق حقوق بر حق ایران به کار گرفتند. با استقبال از فرمایشات رهبر انقلاب، نمایندگان وقت ارامنه در مجلس شورای اسلامی با فراخوان‌های جداگانه ارامنه ایران را به حضور مشتاقانه و عملی در صحنه و شرکت مستقیم در عملیات تشویق و تهییج کردند.

مرحوم هرایر خاالتیان بعنوان اولین نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور اینچنین گفته بود: «جنگ تحمیلی رژیم تجاوز کار عراق علیه ایران اولین و مهمترین مسئله ماست. این مسئله ای است که تا رسیدن به پیروزی نهایی خود، دیگر مسائل را تحت الشعاع قرار داده و باید قرار بدهد... اما چنان که گفته شد موضوع اساسی و اصل ما جنگ و پیروزی در آن جنگ است. وظیفه مردم ایران و همچنین اقلیت ارمنی در وهله اول دفاع از میهن و حفظ دستاوردهای انقالب است، که همه از جمله اقلیت‌ها، از آن دستاورد بهرمند می‌شوند. بنابراین نخسیتن وظیفه هر فرد ایرانی، چه مسلمان و چه ارمنی، دفاع از میهن انقلاب و حفظ دستاوردهای انقلاب است. نتیجه‌ای که همه چیز برای آزادی، استقلال و تمامیت ارضی ایران عزیز و سپس تداوم انقالب و پیروزی نهایی است ...»

ارامنه نیز بعنوان یکی از اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در دوران دفاع مقدس از هرگونه جانفشانی دریغ نکردند و در کنار هموطنان در دفاع از تمامیت ارضی میهن عزیزمان شرکت کرده و با رشادت‌های خود در برابر ویرانگری‌های دشمن ایستادگی کرده و بیش از ۱۰۰ شهید والامقام را تقدیم به ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

در شرایطی که دشمنان  انقلاب با توجه به بحران اقتصادی ناشی از تحریم‌‎های ظالمانه دولت امریکا و بحران بیماری کووید-۱۹ سعی در تفرقه افکنی در بین آحاد مردم می باشند، ارامنه همچون چهار دهه گذشته انقالب با حضور در عرصه های مختلف صنعتی، علمی و دانشگاهی، حافظ دستاوردهای انقلاب و دوران دفاع مقدس بوده و خواهند بود و در سالی که مقام معظم رهبری، سال «جهش تولید» نامگذاری کرده اند، با توسعه بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی و کشاورزی از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد و به لطف خداوند متعال موفقیت‌های زیادی در این عرصه‌ها کسب کرده‌اند.

اینجانب فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمایانگر مجموعه ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن عزیزمان و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته ایران است را به ساحت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) و ملت بزرگوار ایران و بالاخص خانواده بزرگ شهدا، جانبازان و ایثارگران تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال توفیق ادامه راه شهیدان دوران دفاع مقدس را برای خود و همگان مسئلت می نمایم.

 

آرا شاوردیان

نماینده مسیحیان ارمنی و شمال کشور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։