فا

سیاست

دوشنبه, 07 مهر 1399 09:03

پوتین خواستار توقف تنش‌ها در قره‌باغ شد

ولادیمیر پوتین در گفت وگوی تلفنی نیکول پاشینیان با وی، در خصوص درگیری‌های اخیر میان نیروهای آذری و ارمنی در قره‌باغ، خواستار توقف این تنش‌ها شد.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان با وی، در خصوص درگیری‌های اخیر میان نیروهای آذری و ارمنی در قره‌باغ، خواستار توقف این تنش‌ها شد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز گذشته اعلام کرد که این گفت وگوی تلفنی به ابتکار طرف ارمنی صورت گرفته و دو طرف درخصوص تشدید تنش ها در منطقه مناقشه قره باغ تبادل نظر کردند.

رئیس جمهوری روسیه در ارتباط با ازسرگیری درگیریهای گسترده در منطقه قره باغ ابراز نگرانی کرد. 

در این گفت و گوی تلفنی خاطرنشان شد که هم اکنون باید تمام تلاش های ممکن برای جلوگیری از گسترش دامنه رویارویی ها بکار گرفته و اقدامات نظامی متوقف شود. 

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز روز گذشته در تماس های تلفنی با وزیران خارجه ترکیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان، در مورد امکان پایان دادن به درگیریهای بین نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان رایزنی و گفت وگو کرد.

روسیه عضو گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپاست و به همراه آمریکا و فرانسه، اعضای دیگر این گروه از سال ۱۹۹۴ برای حل و فصل مناقشه قره باغ تلاش می کنند اما مذاکرات و تلاش های برای حل این مناقشه تاکنون نتیجه ای نداشته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։