فا

سیاست

دوشنبه, 07 مهر 1399 13:43

گفت و گوی تلفنی پاشینیان با مکرون

نیکول پاشینیان در گفتگوی تلفنی با امانوئل مکرون در مورد موضوع قره باغ خواستار این موضوع شد که به آنکارا اجازه دخالت در این موضوع داده نشود.

«آلیک» - نخست وزیر ارمنستان در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور فرانسه در مورد موضوع قره باغ خواستار این موضوع شد که به آنکارا اجازه دخالت در این موضوع داده نشود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی نخست وزیری ارمنستان اعلام کرد: پاشینیان در گفتگوی تلفنی با مکرون، جلوگیری از دخالت ترکیه را در مناقشه قره باغ خواستار شد.

این منبع افزود: پاشینیان از نگرانی عمیق خود در مورد تحولات در منطقه قره باغ و خطر وخیم شدن اوضاع خبر داد.

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: جمهوری آذربایجان اقدامات تحریک آمیز برای آغاز حملات به مرز‌های دولتی ارمنستان مرتکب شده است.

این منبع به نقل از مکرون خاطر نشان کرد: رئیس جمهور فرانسه با ابراز نگرانی از اوضاع تصریح کرده است که افزایش تنش‌ها میان دو کشور قابل پذیرش نیست.

دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری فرانسه نیز اعلام کرد مکرون با نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور جمهوری آذربایجان تلفنی گفتگو کرده و توقف فوری خصومت را خواستار شده است.

دفتر مطبوعاتی الیزه به نقل از مکرون اعلام کرد: همه نزدیک بودن فرانسه را به مردم ارمنستان می‌دانند، باید صلح در سریعترین زمان حاصل شود. فرانسه همیشه در کنار آن‌ها خواهد بود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։