فا

سیاست

دوشنبه, 07 مهر 1399 16:37

اتحادیه اروپا خواستار آتش‌بس فوری در منطقه قره‌باغ شد

اتحادیه اروپا ضمن هشدار درباره تبعات تنش‌های جدید در منطقه قره‌باغ کوهستانی، خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان در این منطقه شد.

«آلیک» - اتحادیه اروپا ضمن هشدار درباره تبعات تنش‌های جدید در منطقه قره‌باغ کوهستانی، خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان در این منطقه شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اتحادیه اروپا امروز دوشنبه درباره عواقبی که در دور جدید درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ می‌تواند برای ثبات حوزه قفقاز داشته باشد، هشدار داد.

به نوشته توئیتر شبکه «الجزیره»، سخنگوی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت طرفین به خویشتنداری، خواستار برقراری فوری آتش‌بس در منطقه قره‌باغ و بازگشت به مذاکرات صلح شد.

در این بیانیه آمده است: «ما در تماس مداوم با طرف‌های درگیر در بحران قره‌باغ هستیم تا تقابل را متوقف کرده و هرگونه مداخله خارجی در این میان را محکوم می‌کنیم».

اتحادیه اروپا همچنین در بخش دیگری از این بیانیه به موضوع تنش‌ها در شرق دریای مدیترانه اشاره کرده و گفت: «خواستار کاهش تنش در شرق مدیترانه هستیم و هنوز برای صحبت درباره اعمال تحریم‌ها بر ترکیه زود است».

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։