فا

سیاست

سه شنبه, 08 مهر 1399 10:20

ادعای وزارت خارجه ارمنستان درباره اعزام شبه‌نظامی توسط ترکیه به قره‌باغ

وزارت خارجه ارمنستان با تکرار ادعای اعزام شبه‌نظامی توسط ترکیه به قره‌باغ، گفت که در حقیقت دو کشور آذربایجان و ترکیه مشغول مبارزه با این منطقه هستند.

«آلیک» - وزارت خارجه ارمنستان با تکرار ادعای اعزام شبه‌نظامی توسط ترکیه به قره‌باغ، گفت که در حقیقت دو کشور آذربایجان و ترکیه مشغول مبارزه با این منطقه هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه ارمنستان بار دیگر ادعای اعزام شبه‌نظامی خارجی توسط ترکیه به منطقه مورد مناقشه قره‌باغ برای حمایت از آذربایجان را تکرار کرد.

به نوشته خبرگزاری تاس، آنا ناگدالیان سخنگوی این وزارتخانه شامگاه دیشب مدعی شد که آنها اطلاعاتی دارند مبنی بر اینکه مسئولان ترکیه‌ای در حال جذب «مزدورانی» از غرب آسیا هستند تا در منطقه قره‌باغ کوهستانی مستقر کنند.

ناگدالیان درباره ادعای خود توضیح داد: «مربی‌های [نظامی] ترک در حال جنگیدن کنار آذربایجانی‌ها [در قره‌باغ] هستند. آنها از تسلیحات ترکیه از جمله پهپاد و هواپیماهای [رزمی] استفاده می‌کنند. ما همچنین اطلاعاتی داریم که ترکیه تروریست‌ها و مزدوران را از برخی کشورهای خاورمیانه استخدام کرده و به آذربایجان اعزام می‌کند».

بر این اساس، سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان در ادامه ادعاهای خود افزود: «در حقیقت، دو کشور ترکیه و آذربایجان هم‌اکنون مشغول مبارزه با آرتساخ (قره‌باغ کوهستانی) هستند».

پیش از این سفیر ارمنستان در روسیه نیز با ادعای اعزام شبه‌نظامیان سوری توسط ترکیه به آذربایجان برای نبرد در قره‌باغ، گفته بود تا کنون حدود ۴ هزار نفر اعزام شده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։