فا

سیاست

سه شنبه, 08 مهر 1399 18:49

ایروان: باکو یگان نظامی ارمنستان را مورد حمله قرار داد

در پی تشدید تنش‌ها میان ارمنستان و آذربایجان، شوشان استپانیان اعلام کرد که نیروهای آذربایجان، یگان نظامی شهری در شمال ارمنستان را مورد حمله قرار داده است.

«آلیک» - در پی تشدید تنش‌ها میان ارمنستان و آذربایجان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که نیروهای آذربایجان، یگان نظامی شهری در شمال ارمنستان را مورد حمله قرار داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تنش‌های دو روز اخیر میان ارمنستان و آذربایجان، شوشان استپانیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان امروز سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای آذربایجان، یک یگان نظامی را در شهر واردنیس واقع در شمال ارمنستان هدف قرار داده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در صفحه فیس‌ بوک خود اعلام کرد: «نیروهای مسلح آذربایجان، به یگان نیروهای مسلح ارمنستان در واردنیس تیراندازی کردند و همچنین از نیروی هوایی خود (در این حملات) استفاده کردند».

وی با متهم کردن آذربایجان به تلاش برای توجیه اقدامات بیشتر علیه ارمنستان گفت: «قبل از این عملیات دشمن، وزارت دفاع آذربایجان اطلاعات نادرستی را ارائه داد مبنی بر اینکه نیروهای مسلح ارمنستان گویا از منطقه واردنیس به منطقه داش‌کسن آذربایجان تیراندازی کرده است. عملاً این دشمن تلاش کرده تا زمینه را برای توجیه اقدامات بیشتر خود فراهم آورد. منتظر پاسخ سختی باشید».

آرتسرون هوانیسیان نیز از حمله‌ای به تأسیسات غیرنظامیان در واردنیس خبر داد و تصویری از اتوبوسی که در حال سوختن بود، منتشر کرد.

وی در صفحه فیس بوک خود نوشت: «یک اتوبوس غیرنظامیان در روستای واردنیس بعد از حمله یک پهپاد نظامی نیروهای مسلح آذربایجان، آتش گرفته است».

این مقام در یک کنفرانس خبری گفت که بعد از حمله پهپادی آذربایجان به خاک ارمنستان، هیچ تلفاتی در خاک ارمنستان گزارش نشده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։