فا

سیاست

چهارشنبه, 09 مهر 1399 11:30

عربستان سعودی کالا های ترکيه را تحريم کرد

عربستان سعودی تمامی کالا های ترکيه را تحريم کرده است. رياض شرکت های داخلی را تحت فشار قرار می دهد تا با آنکارا تجارت نکنند.

«آلیک» - بنا بر گزارش خبرگزاری آرمن پرس روزنامه «جمهوریت» چاپ ترکیه می نويسد: عربستان سعودی تمامی کالا های ترکيه را تحريم کرده است. رياض شرکت های داخلی را تحت فشار قرار می دهد تا با آنکارا تجارت نکنند. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی تأکيد کرده است، هر شرکتی که از اين دستور سرپيچی کند جريمه خواهد شد. علاوه برا ين ادعا می شود که مقامات اين کشور عربی مردم را متقاعد می کنند که از سفر به ترکيه خود داری کنند.

این روزنامه اين اقدامات را ضربه بزرگی برای ترکيه ای خوانده که درحال حاضر اقتصاد ضعيف شده ای دارد. صادرات به جهان عرب صدها ميليون دلاربرای ترکيه در آمد دارد.

کانال تلگرامی «ميليتاریست» این اقدام عربستان را پاسخی به اقدامات آنکارا در دریای مدیترانه و قره باغ می داند.

لازم به یادآوری است که سال گذشته نیز عربستان برخی کالاها نظیر، منسوجات و مواد فاسدشدنی وارداتی از ترکیه را تحریم کرده بود.

لازم به ذکر است که عربستان سعودی در کنار پاکستان دو کشوری هستند که تاکنون استقلال ارمنستان را به رسمیت نشناخته اند. اما هفته گذشته پادشاه عربستان سعودی در یک اقدام بی سابقه بیست و نهمین سالگرد استقلال ارمنستان را تبریک گفته بود.

 

منبع: https://armenpress.am/arm/news/1029247.html

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։