فا

سیاست

پنج شنبه, 10 مهر 1399 10:12

پوتین در تماس با مکرون ضمن بررسی پرونده قره‌باغ: مداخله خارجی در بلاروس "غیرقابل قبول" است

مکرون و پوتین در گفت‌وگو تلفنی برای افزایش تلاش‌های دیپلماتیک خود در راستای دستیابی به راه حل درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ اعلام آمادگی کردند.

«آلیک» - روسای جمهوری فرانسه و روسیه در گفت‌وگو تلفنی برای افزایش تلاش‌های دیپلماتیک خود در راستای دستیابی به راه حل درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و امانوئل مکرون، همتای فرانسوی او در تماسی تلفنی خواستار پایان کامل "جنگ در قره‌باغ شدند و گفتند که آماده‌اند تا اقدامات دیپلماتیک خود را برای کمک به حل منازعات افزایش دهند.

کاخ ریاست جمهوری روسیه در این بیانیه گفت: "ولادیمیر پوتین و امانوئل مکرون از طرفین درگیری خواستند که تیراندازی‌ها را کاملاً متوقف کنند و در اسرع وقت تنش‌ها را کاهش داده و حداکثر خویشتن‌داری را نشان دهند."

کرملین همچنین افزود: "پوتین و مکرون درباره پارامترهای مشخصی برای همکاری آینده، بیش از هر چیز در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت‌وگو کردند."

گروه مینسک متشکل از روسیه، آمریکا و فرانسه برای مساله قره باغ در سازمان امنیت و همکاری اروپا ایجاد شده است.

کرملین افزود که دو رئیس جمهوری برای صدور بیانیه‌ای به نمایندگی از روسای جمهوری مشترک گروه مینسک اعلام آمادگی کردند و خواستار پایان "فوری" خصومت و آغاز مذاکرات هستند.

ریاست جمهوری روسیه همچنین در این بیانیه با اشاره به اوضاع اخیر بلاروس، تاکید کرد: "پوتین به مکرون گفته است موضع اصولی روسیه این است که همه اقدامات برای دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل و فشار خارجی بر مقامات قانونی غیرقابل قبول است."

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։