فا

سیاست

جمعه, 11 مهر 1399 20:05

پوتین بر ضرورت توقف فوری خصومت‌ها در قره باغ تاکید کرد

ولادیمیر پوتین در گفت‌وگوی تلفنی با نیکول پاشینیان بر ضرورت توقف فوری درگیری‌ها در منطقه قره باغ تاکید کرد.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان بر ضرورت توقف فوری درگیری‌ها در منطقه قره باغ تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین امروز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در گفت‌وگوی تلفنی امروز پوتین و پاشینیان به تبادل نظر در خصوص اوضاع منطقه مناقشه ادامه داده و در رابطه با اطلاعات بدست آمده مبنی بر شرکت جنگجویان از منطقه خاورمیانه در مناقشه قره باغ ابراز نگرانی جدی کردند.

پوتین بار دیگر بر ضرورت توقف فوری جنگ و از سرگیری تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک برای حل و فصل مناقشه در راستای بیانیه روز گذشته سران گروه مینسک شامل روسای جمهوری روسیه، فرانسه و آمریکا تاکید کرد.

دو طرف توافق کردند به تماس با یکدیگر در فرمت‌های مختلف ادامه دهند.

ولادیمیر پوتین، دونالد ترامپ و «امانوئل مکرون روز گذشته در بیانیه مشترکی تاکید کردند که به عنوان روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، قاطعانه تشدید خشونت‌ها در قره باغ را محکوم می‌کنند.

پیش از این پوتین و مکرون روسای جمهوری روسیه، فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی در خصوص مناقشه مسلحانه طرف‌های درگیر در قره باغ تبادل نظر کرده و دو طرف بر حل و فصل این مناقشه از راه‌های سیاسی-دیپلماتیک تاکید کردند.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: گفت‌وگوی تلفنی پوتین و مکرون به ابتکار طرف فرانسوی صورت گرفت و در آن دو طرف درخصوص تشدید اوضاع در منطقه  قره باغ تبادل نظر کردند.

روسای جمهوری روسیه و فرانسه از ادامه اقدامات نظامی گسترده در قره باغ ابراز نگرانی کرده و از طرف‌های درگیر مناقشه خواستند تا آتش بس فوری و کامل برقرار کرده و برای رفع تنش‌ها در این منطقه تلاش کنند.ر

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։