Print this page
جمعه, 11 مهر 1399 23:50

در تماس تلفنی لاوروف و ظریف؛ ایران و روسیه خواستار آتش بس فوری در قره باغ شدند

«آلیک» - سرگئی لاوروف و محمد جواد ظریف در گفت‌وگویی تلفنی خواستار آتش بس فوری، کاهش تنش و جلوگیری از سخنان تحریک آمیز و ستیزه جویانه در منطقه مورد درگیری قره باغ میان جمهوری‌های ارمنستان و آذربایجان شدند.

«آلیک» - سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه فدراسیون روسیه و محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود در گفت‌وگویی تلفنی خواستار آتش بس فوری، کاهش تنش و جلوگیری از سخنان تحریک آمیز و ستیزه جویانه در منطقه مورد درگیری قره باغ میان جمهوری‌های ارمنستان و آذربایجان شدند.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه روسیه شامگاه امروز اعلام کرد در این مکالمه تلفنی وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه و وزیر امورخارجه ایران اوضاع منطقه درگیری قره باغ کوهستانی را به طور مفصل مورد بحث قرار دادند و هر دو طرف از درگیری‌های گسترده ابراز نگرانی جدی کردند.

سرگئی لاوروف تأکید کرد که روسیه، هم در ظرفیت ملی خود و هم در چارچوب روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، به تلاش‌های میانجیگری در حمایت از حل و فصل مناقشه قره باغ با استفاده از روش‌های سیاسی و دیپلماتیک ادامه خواهد داد.

وزرا خاطرنشان کردند که کشورهای منطقه به ویژه همسایگان آذربایجان و ارمنستان می‌توانند در ایجاد شرایط مناسب برای بازگشت سریع طرفین به میز مذاکره نقش مهمی داشته باشند.

در این گفت‌وگو موضوعات مهم در دستور کار دوجانبه مورد بحث قرار گرفت.

اخبار مرتبط