فا

سیاست

یکشنبه, 13 مهر 1399 10:10

ارمنستان مدعی استفاده آذربایجان از بمب‌های خوشه‌ای اسرائیلی شد

آرتسرون هوانیسیان مدعی شد که نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان از راکت‌های حاوی بمب‌ خوشه‌ای ساخت رژیم صهیونیستی استفاده می‌کنند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان مدعی شد که نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان از راکت‌های حاوی بمب‌ خوشه‌ای ساخت رژیم صهیونیستی استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آرتسرون هوانیسیان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان با انتشار تصاویری در صفحه فیس بوک خود نوشت که ارتش جمهوری آذربایجان از راکت‌های حاوی بمب خوشه‌ای و لانچرهای ساخت اسرائیل در جنگ قره‌باغ کوهستانی بهره می‌برد.

او با انتشار بقایای این راکت‌ها مدعی شد که ارتش جمهوری آذربایجان از راکت‌اندازهای LAR-۱۶۰ ساخت اسرائیل استفاده می‌کند و بمب‌های خوشه‌ای غیر نظامیان را هدف قرار می‌دهند.

برخی کاربران ارمنی نیز تصاویری از سقوط این راکت‌ها منتشر کرده‌اند که در یک مورد، یکی از خمپاره‌ها عمل نکرده و در تصویری دیگر بخشی از یک خانه تخریب شده است.

راکت‌های حاوی بمب خوشه‌ای از سوی برخی نهادهای بین‌المللی ممنوعه اعلام شده‌اند. این نوع بمب‌ها در تعداد بسیار بالا در سطح وسیعی پخش می‌شوند و برای غیرنظامیان بسیار خطرناک است.

روز پنجشنبه هفته گذشته نیز ارمنستان سفیر خود در فلسطین اشغالی را برای رایزنی در خصوص آنچه «انتقال سلاح‌های اسرائیلی به آذربایجان» خوانده شده فراخواند.

سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان نیز گفته است: «صادرات تازه‌ترین تسلیحات از اسرائیل به آذربایجان اقدامی غیر قابل قبول برای ما است».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։