Print this page
دوشنبه, 14 مهر 1399 11:52

ادامه حملات باکو به مرکز قره‌باغ

در نهمین روز درگیری‌ها، گزارش‌ها از شنیده شدن صدای انفجار در مرکز جمهوری قره‌باغ کوهستانی حکایت دارد.

«آلیک» - در نهمین روز درگیری‌ها، در حالی که جمهوری آذربایجان ارمنستان را به حمله موشکی علیه خاک خود متهم می‌کند، گزارش‌ها از شنیده شدن صدای انفجار در مرکز جمهوری قره‌باغ کوهستانی حکایت دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، در نهمین روز درگیری‌های باکو و ایروان، گزارشگر خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد حدود ۲۰ حمله توپخانه‌ای دیگر مرکز جمهوری آرتساخ (قره‌باغ کوهستانی) را هدف قرار داده است.

بنابر گزارش‌ها، انفجارها نزدیک به مرکز شهر استپاناکرت در قره باغ کوهستانی شنیده شده و بمباران توپخانه‌ای از چندین موشک‌انداز انجام شده است.

وزارت خارجه جمهوری قره‌باغ کوهستانی هم گزارش داده در حال حاضر نیروهای جمهوری آذربایجان در حال انجام حملات موشکی شدید علیه شهر استپاناکرت هستند.

به گفته سخنگوی نیروهای دفاع این منطقه، به زودی به حملات باکو پاسخ داده خواهد شد. وی همچنین اعلام کرد که برخلاف جمهوری آذربایجان، نیروهای ارمنستانی جمعیت غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهند، بلکه هدف آن‌ها تاسیسات نظامی در شهرهای بزرگ است.

شوشان استپانیان، سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان هم امروز دوشنبه گفت نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان در حال موشک‌باران مرکز جمهوری قره‌باغ کوهستانی هستند.

وی همچنین اعلام کرد حملات باکو در جهت جنوبی قره‌باغ ادامه دارد و در حال حاضر نیروهای ارمنستانی در حال مقابله با حملات دشمن هستند.

استپانیان دیروز هم ویدئویی را در فیس‌بوک به اشتراک گذاشت که به گفته او نشان دهنده حملات جمهوری آذربایجان به شهر استپاناکرت هستند. در بخش دوم این ویدئو خسارات برجای مانده نشان داده شده است.

پیشتر اسپوتنیک هم از شنیده شدن ۴ انفجار خفیف حوالی شهر استپاناکرت خبر داده بود که در پی آن ساکنان محلی به زیرزمین‌ خانه‌ها رفتند تا پناه بگیرند.

از طرف دیگر، باکو می‌گوید سیستم راداری نیروهای هوایی این کشور شلیک موشک به خاک جمهوری آذربایجان را در ساعات اولیه صبح امروز دوشنبه ثبت کرده‌اند. گفته شده که این شلیک‌ها از شهرهای جرموک، کاپان و برد در خاک ارمنستان انجام شده است. ادعایی که ایروان آن را رد کرده و اطلاعات نادرست خوانده است.

اخبار مرتبط