Print this page
سه شنبه, 15 مهر 1399 11:57

بشار اسد ترکیه را آغازگر تنش‌ها در قره‌باغ دانست

رئیس جمهوری سوریه، ترکیه را آغازگر و تحریک کننده اصلی دور تازه تنش‌ها در قره باغ توصیف کرد.

«آلیک» - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ترکیه را آغازگر و تحریک کننده اصلی دور تازه تنش‌ها در قره باغ توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتینک گفت: بگذارید رک و صریح باشیم؛ رجب طیب اردوغان (رئیس جمهوری ترکیه) از تروریست‌ها در سوریه حمایت کرده و همواره از آنها در لیبی حمایت می‌کند.

اسد با اشاره به آغاز درگیری‌ها در قره باغ بین باکو و ایروان افزود: اردوغان آغازگر و تحریک کننده اصلی درگیری اخیر در ناگورنو قره باغ بین آذربایجان و ارمنستان است. بنابراین، رفتار او را به دلایل مختلف خطرناک ارزیابی می‌کنم.

رییس جمهوری سوریه با بیان اینکه دمشق می‌تواند ثابت کند ترکیه مبارزان خود را از سوریه به قره باغ می‌فرستد، اظهار داشت که شیوه اردوغان بازتاب رفتار گروه اخوان المسلمین است. او در مناطق مختلف جنگ به راه می‌اندازد تا حواس افکار عمومی در ترکیه را از تمرکز بر رفتار خود به ویژه پس از رابطه جنجالی وی با داعش در سوریه، پرت کند.

اسد اضافه کرد که داعش از طریق ترکیه تحت حمایت نیروی هوایی آمریکا نفت سوریه را به فروش می‌رساند. این مساله را تایید می‌کنیم، نه بخاطر اینکه شواهدی در دست داریم بلکه برخی اوقات اگر شما شواهدی نداشته باشید نشانه‌هایی در دست دارید. ترکیه از تروریست‌های دیگر کشورها در سوریه استفاده کرد. آنها از همین روش در لیبی استفاده کردند.

بشار اسد تصریح کرد: بدیهی و بسیار محتمل است که آنها درحال استفاده از همین روش در ناگورنو قره باغ هستند زیرا از آنجاییکه پیشتر گفتم، آنها کسانی هستند که این مشکل و درگیری را شروع کردند.

اخبار مرتبط