فا

سیاست

جمعه, 18 مهر 1399 19:27

سفیر ایران در فرانسه: تحریم جدید ۱۸ بانک ایران حیثیت آمریکا را با یک رسوایی بیشتر مواجه می‌کند

بهرام قاسمی تحریم جدید ۱۸ بانک ایرانی از سوی آمریکا را جدا از بعد تبلیغاتی، نوعی سادیسم دانست و تاکید کرد: این جنایت حیثیت و سیاست خارجی آمریکا در جهان را با یک رسوایی بیشتر مواجه خواهد کرد.

«آلیک» - سفیر ایران در فرانسه تحریم جدید ۱۸ بانک ایرانی از سوی آمریکا را جدا از بعد تبلیغاتی، نوعی سادیسم دانست و تاکید کرد: این جنایت حیثیت و سیاست خارجی آمریکا در جهان را با یک رسوایی بیشتر مواجه خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی در حساب کاربری توییتر سفارت ایران در فرانسه نوشت: خزانه داری آمریکا با تشدید فشارهای حداکثری و علنی خود بخصوص با آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ و افزایش این سیاست‌های تحریمی از فردای خروج آمریکا از یک معاهده و تفاهم بین المللی، اقدامات جنون آمیز خود را علیه مردم ایران و با خیالی خام به صور گوناگون افزون ساخته است.

وی افزود: تحریم جدید ۱۸ بانک ایرانی که عمدتاً برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی با برخی شرکت‌های خارجی در عرصه جهان و با مجوز خزانه داری آمریکا داد و ستد داشته‌اند چیزی نیست جز اقدامی «جنایت کارانه» و «ضد بشری» برای مخالفت با دریافت بخشی از دارو و تجهیزات بیمارستانی برای بیماران صعب العلاج و خاص.

قاسمی تصریح کرد:‌ جدا از بعد تبلیغاتی، این حرکت چیزی نیست جز نوعی «سادیسم» و گرنه خردمندان در عرصه جهانی می‌دانند که این جنایت علیه زنان و کودکان و مردم یک کشور کهن و با فرهنگ و استوار گرچه موجب آزار و زحمت ایرانیان است اما حیثیت و سیاست خارجی آمریکا در جهان را با یک رسوایی بیشتر مواجه خواهد کرد.

سفیر ایران در فرانسه در این توییت افزود: سیاستمداران آمریکا باید بدانند جهان بزرگتر از آن است که آنان تصور می‌کنند و ایرانیان سرفراز به رغم افزایش موانع برای درمان برخی بیماری‌ها در نهایت این «سادیسم» آمریکایی و این خودمحوری و خودبزرگ بینی را نیز با هنر و فرهنگ و صبوریِ برگرفته از داشته‌های تاریخی ایرانی خود درمان خواهند کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։