فا

سیاست

شنبه, 19 مهر 1399 06:26

در پی گفتگوها در مسکو؛ آذربایجان و ارمنستان با برقراری آتش بس در قره باغ موافقت کردند

ارمنستان و آذربایجان با برقراری آتش بس در قره باغ موافقت کردند.

«آلیک» - مذاکرات ماراتن گونه وزیران خارجه ارمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه پس از حدود ۱۲ ساعت به جنگ ۱۲ روزه پایان داد و طرفین در مورد یک سند مشترک و برقراری آتش بس در منطقه قره باغ توافق کردند.

به گزارش ایرنا از مسکو، طی این مذاکرات طولانی که بامداد امروز شنبه در مسکو به پایان رسید، باکو و ایروان در مورد آتش بس در قره باغ از ساعت ۱۲:۰۰ شنبه ۱۰ اکتبر (۱۹ مهر) توافق کردند.

این موضوع را «رگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در پایان این مذاکرات سه جانبه اعلام کرد.

همچنین بر اساس بیانیه مشترک صادره در پایان این نشست، ارمنستان و جمهوری آذربایجان با میانجیگری مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا مذاکرات اساسی را با هدف دستیابی به یک توافق صلح آمیز در اسرع وقت ادامه خواهند داد.

رئیس بخش سیاست خارجی روسیه بیانیه ای را قرائت کرد که بر اساس آن آتش بس برای اهداف انسانی برای تبادل اسرای جنگی و سایر زندانیان و همچنین اجساد کشته شدگان مطابق با معیارهای صلیب سرخ بین المللی اعلام می شود. در عین حال پارامترهای خاص رژیم آتش بس نیز به طور توافقی اعمال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو،‌ مذاکرات  سه جانبه وزرای امور خارجه روسیه،‌ جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ساعت ۱۶:۳۰ روز گذشته (به وقت محلی) در مسکو آغاز شده بود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։