فا

سیاست

دوشنبه, 21 مهر 1399 11:10

اتحادیه اروپا خواستار اجرای کامل توافق‌ آتش‌بس در قره‌باغ شد

اتحادیه اروپا از طرفین درگیر در مناقشه قره‌باغ خواست به طور کامل و الزام‌آور توافق آتش‌بس حاصل شده اخیر در مسکو را اجرایی کنند.

«آلیک» - اتحادیه اروپا از طرفین درگیر در مناقشه قره‌باغ خواست به طور کامل و الزام‌آور توافق آتش‌بس حاصل شده اخیر در مسکو را اجرایی کنند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری آرمن پرس، اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: این اتحادیه از توافق حاصل شده اخیر میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو استقبال می‌کند. اتحادیه اروپا از طرفین درگیر می خواهد به طور کامل و دقیق این توافق را اجرا کنند و همچنین از بازیگران خارجی می خواهد از انجام هرگونه اقدام تحریک آمیزی که موجب افزایش تلفات در این درگیری‌ها شود، امتناع کنند.

اتحادیه اروپا در ادامه این بیانیه در مورد ادامه درگیری‌ها در قره‌باغ پس از حصول توافق آتش‌بس در مسکو به شدت ابراز نگرانی کرد و از ایروان و باکو خواست به تبادل آتش پایان دهند.

این اتحادیه همچنین از طرفین درگیر خواست تا همچنان در فرآیند مذاکرات جدی بدون تاخیر تحت هدایت گروه میسنک و بدون پیش شرط قرار داشته باشند.

از سوی دیگر وزارت دفاع جمهوری قره باغ روز گذشته اعلام کرد که جمهوری آذربایجان در جدیدترین حملات خود در نیمه شب گذشته متحمل خسارات انسانی و تجهیزات نظامی شد.

در این بیانیه آمده است: طی درگیری‌های شب گذشته نیروهای جمهوری آذربایجان در خطوط شمالی، شمال شرقی و جنوبی تحرکاتی را ترتیب دادند و نیروهای وزارت دفاع قره باغ به این تحرکات پاسخ دادند.

در همین حال وزارت دفاع ارمنستان روز گذشته جمهوری آذربایجان را به استفاده از راکت های دور برد با کالیبر بالا در حمله اخیرش به شهر استپاناکرت در قره باغ متهم کرد.

ارمنستان امروز دوشنبه از انهدام ۵۱۴ خودروی نظامی جمهوری اذربایجان از زمان آغاز درگیری‌های جدید خبر داد.

ایروان همچنین اعلام کرد که نیروهای جمهوری آذربایجان صبح امروز دوشنبه نیز به سوی چندین مواضع در قره باغ آتش گشودند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։