فا

سیاست

دوشنبه, 21 مهر 1399 13:06

ارمنستان: سیاست‌ ترکیه در منطقه «تحریک‌آمیز» است

در پی از سرگیری تنش‌ها میان آذربایجان و ارمنستان، وزارت خارجه ایروان، سیاست‌های ترکیه در قضیه «قره باغ کوهستانی» را تحریک آمیز توصیف کرد.

«آلیک» - در پی از سرگیری تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، وزارت خارجه ایروان، سیاست‌های ترکیه در قضیه «قره باغ کوهستانی» را تحریک آمیز توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در پی تشدید تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی»، وزارت خارجه ایروان با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد که اقدامات تحریک‌کننده ترکیه ثبات در منطقه را تضعیف می‌کند.

بنا بر گزارش شبکه روسی «اسپوتنیک»، در بیانیه وزارت خارجه ارمنستان ضمن انتقاد از سیاست‌های ترکیه در درگیری‌های میان دو جمهوری آذربایجان و ارمنستان آمده است: «ما بشدت سیاست تحریک‌آمیز ترکیه در منطقه خود را محکوم می‌کنیم و همکاری تمامی نیروهایی را که به ثبات در این منطقه علاقمند هستند، گرامی می‌داریم».

بنا به گفته ایروان، ترکیه نیروی محرکه اصلی محسوب می‌شود که پشت اقدامات تهاجمی جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ قرار دارد.

وزارت خارجه ارمنستان در این خصوص توضیح داد: «روشن است که ترکیه که با مشارکت این کشور، خشونت نظامی (جمهوری) آذربایجان علیه آرتساخ (قره باغ کوهستانی) از قبل برنامه‌ریزی شده است و همچنان ادامه دارد. این کشور (ترکیه) از موضع خود بی‌ثبات کردن بیشتر اوضاع و تضعیف توافقات حاصل شده عقب‌نشینی نمی‌کند».

بنا به اعتقاد وزارت خارجه ارمنستان، آنکارا در حال تجهیز ارتش جمهوری آذربایجان با تروریست‌های خارجی است که از غرب آسیا برای کمک به باکو اعزام می‌شوند.

وزارت خارجه ارمنستان در بیانیه خود در اینباره توضیح داد: «ترکیه همچنین با هدف تضعیف مفاد توافق آتش بس که در سطح وزرای خارجه جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ با ابتکار عمل ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه حاصل شد، از کمپین اطلاعاتی و سیاسی (جمهوری) آذربایجان پشتیبانی می‌کند».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։