فا

سیاست

سه شنبه, 22 مهر 1399 14:41

مسکو: گزارش انتقال شبه‌نظامیان به قره باغ بسیار «نگران کننده» است

سرگئی شویگو در گفت‌وگو با همتای ترکیه‌ای خود از برخی گزارش‌ها مبنی بر انتقال شبه‌نظامیان گروههای تروریستی غرب آسیا به منطقه مورد مناقشه قره باغ ابراز نگرانی کرد.

«آلیک» - وزیر دفاع روسیه در گفت‌وگو با همتای ترکیه‌ای خود از برخی گزارش‌ها مبنی بر انتقال شبه‌نظامیان گروههای تروریستی غرب آسیا به منطقه مورد مناقشه قره باغ ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه امروز سه‌شنبه از برخی گزارش‌ها مبنی بر انتقال شبه‌نظامیان گروههای تروریستی از غرب آسیا به منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی ابراز نگرانی کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش این کشور نقش فعالی را در ثبات بخشی به درگیری‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ ایفا خواهد کرد.

در بیانیه وزارت دفاع مسکو آمده است: «وزارت دفاع روسیه با شایستگی‌های خود، نقش فعالی را در اجرای ابتکار عمل فدراسیون روسیه برای ثبات‌بخشی هرچه سریعتر به اوضاع ناگورنو قره باغ (قره باغ کوهستانی) ایفا می‌کند».

طبق این گزارش، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت‌وگوهایی را با همتایان خود در کشورهای دیگر در خصوص موضوع قره باغ کوهستانی انجام داده است.

وزارت دفاع روسیه در خصوص گفت‌وگوهای شویگو و مقام‌های دفاعی کشورهای دیگر گفت: «هدف اصلی این اقدام توقف فوری دشمنی‌ها در منطقه ناگورنو قره باغ (قره باغ کوهستانی) و بازگشت طرفین درگیر به میز مذاکرات و عادی سازی اوضاع در منطقه است».

این نهاد دفاعی روسیه همچنین در خصوص برخی گزارش‌ها مبنی بر انتقال شبه‌نظامیان گروههای تروریستی از غرب آسیا به قره باغ کوهستانی ابراز نگرانی کرد و گفت: «وزارت دفاع روسیه از برخی اطلاعات درباره استقرار گروههای تروریستی از خاورمیانه (غرب آسیا) در منطقه مورد مناقشه ناگورنو قره باغ نگران است».

وزارت دفاع روسیه همچنین در ادامه افزود که شویگو در گفت‌وگوی تلفنی روز گذشته خود با حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه این نگرانی را مطرح کرده است.

مسکو در حالی از انتقال شبه‌نظامیان به قره باغ ابراز نگرانی کرده است که اخیراً با شروع دور جدیدی از تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص منطقه قره باغ، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه آنکارا در حال اعزام شبه‌نظامیان تروریست از سوریه و لیبی به قره باغ و جمهوری آذربایجان برای مبارزه با ارمنستان است.

بنا بر اعلام این وزارتخانه روس، شویگو و آکار طی یک تماس تلفنی درباره موضوع ثبات‌بخشی به اوضاع قره باغ کوهستانی و تحولات سوریه و لیبی بحث و گفت‌وگو کردند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։