Print this page
پنج شنبه, 24 مهر 1399 08:37

اصرار نخست‌وزیر ارمنستان بر تعیین وضعیت جمهوری قره‌باغ

پاشینیان گفت که دولتش هرگونه امتیاز در حل بحران قره‌باغ تحت فرمول "قلمروها در ازای صلح" را رد می‌کند و بر تعیین وضعیت جمهوری قره‌باغ اصرار دارد.

«آلیک» - نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان گفت که دولتش هرگونه امتیاز در حل بحران قره‌باغ تحت فرمول "قلمروها در ازای صلح" را رد می‌کند و بر تعیین وضعیت جمهوری قره‌باغ اصرار دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپوتنیک، به گفته نیکول پاشینیان، باکو خواستار پنج قلمرو اطراف قره‌باغ، برنامه برای انتقال دو منطقه دیگر و تعیین قره‌باغ به عنوان موجودیت آذربایجانی شده است.

وی اظهار کرد: آن‌ها خواستار این قلمروها در ازای صلح و نه تعیین وضعیت شدند. آذربایجان تهدید به جنگ کرد. دولت ما... از بحث درباره این مسئله با چنین روشی و بدون تعیین وضعیت آرتساخ (ناگورنو قره‌باغ) خودداری کرده است.

نخست‌وزیر ارمنستان یادآور شد: آذربایجان از صحبت درباره وضعیت قره‌باغ سرباز می‌زند و به دنبال اخراج ارمنی‌ها از آنجا است.

نخست‌وزیر ارمنستان همچنین در سخنرانی خود گفت، هدف جمهوری آذربایجان "اشغال کامل" اراضی قره‌باغ است و وضعیت در این منطقه را "بسیار دشوار" توصیف کرد. او گفت، جمهوری آذربایجان و ترکیه "قصد ندارند اقدامات خصمانه خودشان را متوقف کنند."

اخبار مرتبط