فا

سیاست

یکشنبه, 27 مهر 1399 18:05

راشاتودی گزارش داد؛ جمهوری آذربایجان روستایی را در قره باغ هدف قرار داد

خبرنگار شبکه راشاتودی از حمله نیرو‌های جمهوری آذربایجان به روستایی در چهل کیلومتری منطقه قره باغ خبر داد.

«آلیک» - خبرنگار شبکه راشاتودی از حمله نیرو‌های جمهوری آذربایجان به روستایی در چهل کیلومتری منطقه قره باغ خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ خبرنگار شبکه تلویزیونی راشاتودی با حضور در روستایی کوچک در قره باغ بنام ”بازار سرخ“ گفت دیشب این روستا هدف حمله موشکی نیرو‌های جمهوری آذربایجان قرار گرفت و اصابت موشک به یکی از محلات این روستا باعث شده است که حفره‌ای به وسعت ۸ متر ایجاد شود.

یکی از ساکنان این روستای قره باغ به خبرنگار شبکه راشاتودی گفت: حدود ساعت هفت بود که می‌خواستم خودروی خودم را در حیاط پارک کنم که ناگهان بمب‌های خوشه‌ای به این محل اصابت کردند. شیشه‌های خودرو شکسته شد و به اطراف پرتاب شدند. تا چند صد متری این جا زمین لرزید. امروز خانه من آسیب ندیده است، اما شیشه‌های خانه‌های همسایه‌های ام شکسته اند و حتی سقف خانه‌های برخی از همسایه‌های هم از جا کنده شده است. ما از مدت‌ها قبل به این وضع عادت کرده ایم.

خبرنگار شبکه راشاتودی در ادامه گفت مانند همه روستا‌های منطقه ناگورنو-قره باغ روستای بازار سرخ اکنون شبیه شهر ارواح شده است. بنظر می‌رسد که نخستین بار است که در این دوره از تنش میان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان این منطقه هدف قرار گرفته شده است. صدای شلیک گلوله از فراز این روستا بطور مداوم شنیده می‌شود. کسانی که در این روستا تصمیم گرفته اند که بمانند و این جا را ترک نکنند می‌گویند ناچارند به این وضع جدید در زندگی شان عادت بکنند.

یکی از ساکنان روستای بازار سرخ به خبرنگار شبکه راشاتودی گفت: زندگی در شرایط جنگی چگونه می‌تواند ممکن باشد. حتی اگر بمب‌ها چند کیلومتر دورتر از این جا هم فرود بیایند باز هم همه ناچارند در زیرزمین‌های خانه‌های شان مخفی شوند. چون اصابت بمب‌ها و موشک‌ها به این منطقه باعث می‌شود منازل ما به لرزه دربیایند. بسیار وضع ترسناکی است بخصوص زمانی که بمب‌ها به نزدیکی محل سکونت ما اصابت می‌کنند. من به هیچ وجه نمی‌خواهم از این جا بروم. همه جوانان و افراد سالخورده روستا مانده اند. برخی از اهالی روستای ما در ارتش خدمت کرده اند.

خبرنگار شبکه راشاتودی در ادامه گزارش خود گفت: ما در این روستای کوچک قره باغ تنها شاهد انعکاسی از جنگی هستیم که حدود چهل کیلومتر دورتر از این جا با شدت تمام ادامه دارد. نمی‌توان با اطمینان گفت که چه کسی این منطقه پرجمعیت را کنترل می‌کند که دروازه ورود به منطقه نگورنا - قره باغ است. مساله مهم در پوشش تحولات این جنگ آن است که فرصتی وجود ندارد که بتوان ادعا‌های مطرح شده از سوی طرفین جنگ را بررسی و پیگیری کرد. اما یک حقیقت درباره این زمینه غیرقابل انکار است و آن هم این است که در منطقه‌ای دورتر از این جا، با وجود اعلام آتش بس، جنگ با شدت تمام ادامه دارد. در حال حاضر هم هیچ مکانیسمی وجود ندارد که با استفاده از آن بتوان آتش بس را در منطقه اجرایی کرد. تا زمانی که این مکانیسم یافته نشود جنگ به خودی خود متوقف نخواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։