فا

سیاست

دوشنبه, 28 مهر 1399 16:55

روسیه در مورد اعزام مزدوران خارجی به قره باغ، از ترکیه توضیح خواست

میخاییل بوگدانف امروز اعلام کرد که روسیه در جریان تماس های با طرف ترکیه ای، در مورد مساله اعزام مزدوران و جنگجویان از لیبی و سوریه به منطقه قره باغ توضیح خواست.

«آلیک» - میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا امروز دوشنبه اعلام کرد که روسیه در جریان تماس های با طرف ترکیه ای، در مورد مساله اعزام مزدوران و جنگجویان از لیبی و سوریه به منطقه قره باغ توضیح خواست.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری دولتی تاس، بوگدانف امروز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در مورد گفت وگو با ترکیه درخصوص حضور مزدوران خارجی در منطقه قره باغ خاطرنشان کرد: ما درباره همه مسائل گفت وگو می کنیم.  

وی در واکنش به اینکه آیا طرف روسی در جریان تماس ها (با مقام های ترکیه) به غیرقابل قبول بودن شرکت مزدوران خارجی در مناقشه قره باغ اشاره کرده است، گفت: بدیهی است بله این موضوع را مطرح کرده ایم.

پیش‌تر مقام های ارمنستان انتقال هزاران تروریست از سوریه به جمهوری آذربایجان توسط ترکیه برای جنگیدن در منطقه قره باغ را اعلام کرده بودند و مقامهای آذری نیز ادعا کرده اند که گروهی از کردها توسط ارمنستان برای جنگیدن به آذربایجان به قره باغ منتقل شده اند.

وزارت خارجه روسیه پیشتر از انتقال شماری از مزدوران و ستیزه جویان از سوریه و لیبی به قره باغ برای شرکت در جنگ در این منطقه ابراز نگرانی کرده بود.

سرگئی نارشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه نیز به تازگی با طرح این موضوع که نیروهای ستیزه‌جوی افراطی و تروریست در منطقه مناقشه قره باغ حضور دارند،‌ گفت: مسکو از تشدید مناقشه در قره‌باغ و حضور نیروهای غیربومی در این بحران بشدت نگران است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، نارشکین گفت که بر اساس اطلاعات موجود، در منطقه مناقشه قره باغ، مزدوران از سازمان های تروریستی بین المللی فعال از جمله گروه جبهه النصره، فرقت حمزه و سلطان مراد و نیز گروه های مسلح افراط‌گرای کُرد فعالیت می کنند.

وی افزود: موضوع فعالیت صدها و حتی هزاران افراط‌گرا مطرح است که امیدوارند از جنگ در قره باغ درآمد کسب کنند.

 به گفته نارشکین، مناقشه قره باغ، ستیزه جویان و گروه های تروریستی بین المللی را مانند آهن‌ربا جذب می کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։