فا

سیاست

شنبه, 03 آبان 1399 10:41

دیدار پمپئو با وزیر خارجه ارمنستان در واشنگتن

وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان روز گذشته و به طور جداگانه با همتای آمریکایی خود در وزارت امور خارجه آمریکا دیدار کردند.

«آلیک» - زهراب مناتساکانیان، وزیر امور خارجه ارمنستان و جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه آذربایجان روز گذشته و به طور جداگانه با مایک پمپئو، همتای آمریکایی خود در وزارت امور خارجه آمریکا دیدار کردند. پمپئو هنوز هیچ بیانیه‌ای به دنبال این دیدارها منتشر نکرده است.

مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پس از این مذاکرات در بیانیه‌ای گفت: پمپئو بر لزوم پایان خشونت‌ها در قره‌باغ و حفاظت از غیرنظامیان تاکید کرد.

وی افزود: پمپئو همچنین بر اهمیت آغاز مذاکرات اساسی میان ارمنستان و آذربایجان تحت چهارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری در اروپا تاکید کرد.

زهراب مناتساکانیان پس از دیدار با پمپئو به خبرنگاران گفت: مذاکرات بسیار خوب بود و تلاش‌ها حول محور یک آتش‌بس ادامه دارد. 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز در جریان یک کنفرانس خبری در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره این مذاکرات گفت: پیشرفت بسیار خوبی حاصل شده است. ارامنه بسیاری هستند که در آمریکا زندگی می‌کنند و مردمان فوق‌العاده‌ای هستند و ما به آنها کمک خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։