فا

سیاست

دوشنبه, 05 آبان 1399 00:42

ارمنستان و آذربایجان برای آتش بس بشردوستانه توافق کردند

ارمنستان و آذربایجان در بیانیه‌ای مشترک با آمریکا اعلام کردند که از ساعت ۸ صبح (به وقت محلی) دوشنبه ۵ آبان آتش‌بس بشردوستانه میان آن‌ها برقرار خواهد شد.

«آلیک» - جمهوری آذربایجان و ارمنستان در بیانیه‌ای مشترک با آمریکا اعلام کردند که از صبح دوشنبه (به وقت محلی) آتش‌بس بشردوستانه میان آن‌ها برقرار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان و ارمنستان یکشنبه‌شب در بیانیه‌ای مشترک با آمریکا از توافق آتش‌بس جدیدی خبر دادند که قرار است از ساعت ۸ صبح امروز دوشنبه (به وقت محلی) برای اهداف بشردوستانه برقرار شود.

در این بیانیه که در تارنمای رسمی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، آمده است: زهراب مناتساکانیان وزیر خارجه ارمنستان و جیحون بایراموف وزیر خارجه آذربایجان ۲۴ اکتبر (شنبه) با استفن بیگان معاون وزیر خارجه آمریکا دیدار و بر تعهد کشورهایشان به اجرا و پایبندی بر آتش‌بس بشردوستانه توافق شده در ۱۰ اکتبر در مسکو تاکید کردند.

این بیانیه افزود: آتش‌بس بشردوستانه از ساعت ۸ صبح ۲۶ اکتبر (دوشنبه ۵ آبان) برقرار خواهد شد.

ایالات متحده مذاکرات فشرده‌ای را میان وزیران خارجه [آذربایجان و ارمنستان] و روسای مشترک گروه مینسک تسهیل کرد تا آذربایجان و ارمنستان به راه‌حلی صلح‌آمیز برای مناقشه قره‌باغ کوهستانی نزدیک شوند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։