فا

سیاست

دوشنبه, 05 آبان 1399 11:48

روسیه خواستار عدم ترویج سناریوی نظامی از سوی بازیگران خارجی شد

لاوروف با تاکید بر راه‌حل دیپلماتیک برای بحران منطقه قره‌باغ کوهستانی، از بازیگران خارجی خواست از تبلیغ و ترویج سناریوی نظامی بپرهیزند.

«آلیک» - وزیر خارجه روسیه با تاکید بر راه‌حل دیپلماتیک برای بحران منطقه قره‌باغ کوهستانی، از بازیگران خارجی خواست از تبلیغ و ترویج سناریوی نظامی بپرهیزند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «آتن-مقدونیه» گفت: روسیه معتقد است تنها راه‌حل دیپلماتیک برای بحران قره‌باغ ممکن است و از همه بازیگران خارجی خواست از تبلیغ سناریوی نظامی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، لاوروف گفت: بر کسی پوشیده نیست که ما از امکان و قابل قبول بودن راه‌حل نظامی برای این مشکل حمایت نمی‌کنیم. از آنجا که هم مردم آذربایجان و هم ارمنستان را برادران و دوستان خود می‌دانیم، نمی‌توانیم چنین ذهنیاتی داشته باشیم.

وی در ادامه گفت که روسای‌جمهور روسیه، آمریکا و فرانسه (روسای مشترک سازمان امنیت و همکاری در گروه مینسک اروپا) در حمایت از راه‌حل «منحصراً سیاسی» سخن گفته‌اند.

دیپلمات ارشد روس در پایان گفت: از همه بازیگران خارجی می‌خواهیم برای جلوگیری از ترویج سناریوی نظامی و در جهت تعدیل احساسات دو طرف و فعال کردن تلاش برای ایجاد شرایط از سرگیری روند صلح، از هیچ کاری دریغ نکنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։