فا

سیاست

جمعه, 09 آبان 1399 10:47

ارمنستان: ایروان طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ را بررسی می کند

وزارت خارجه ارمنستان اعلام کرد که زهراب مناتساکانیان در دیدار با سید عباس عراقچی به وی وعده داد که ایروان به دقت رویکرد تهران برای حل مناقشه قره باغ را بررسی می کند.

«آلیک» - وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد که زهراب مناتساکانیان وزیر خارجه این کشور در دیدار با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران به وی وعده داد که ایروان به دقت رویکرد تهران برای حل مناقشه قره باغ را بررسی می کند.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه ارمنستان امروز جمعه در بیانیه ای افزود که  دیدار عراقچی با مناتساکانیان شب گذشته در پایتخت ارمنستان برگزار شد.

معاون وزیر خارجه ایران در این دیدار رویکرد ایران در مساله قره باغ و حل و فصل تنش ها و برقراری آتش بس در این منطقه را اعلام کرد.

وزیر خارجه ارمنستان یادآور شد که رویکرد ایران برای حل مناقشه قره باغ به دقت ازسوی ایروان بررسی خواهد شد.

در بیانیه وزارت خارجه ارمنستان آمده است: در دیدار عراقچی و مناتساکانیان دو طرف از حضور تروریست های بین المللی از خاورمیانه در منطقه ابراز نگرانی کردند.

مناتساکانیان تصریح کرد ایروان حساسیت تهران در مساله تهدیدهای جدید برای امنیت منطقه را درک می کند و به نقش ویژه این کشور در حفظ صلح و امنیت در منطقه اشاره کرد.

وزیر امور خارجه ارمنستان روز گذشته گفته بود که  ایران در مسائل امنیتی منطقه‌ای و جهان، موضع مسئولانه و سازنده دارد.

مناتساکانیان روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری ریانووستی در مورد پیشنهاد میانجی‌گری ایران در مساله قره باغ و طرح پیشنهادی تهران برای حل و فصل صلح آمیز این مناقشه گفت: ایران کشور بسیار مهم در منطقه است و برخلاف ترکیه زمانی که مسائل امنیتی منطقه‌ای و جهانی مطرح می‌شود، موضع سازنده و مسئولانه‌ای اتخاذ می‌کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։