Print this page
پنج شنبه, 15 آبان 1399 08:51

انتقاد شدید پاشینیان از تداوم صادرات سلاح تل آویو به باکو

نیکول پاشینیان با اشاره به تداوم فروش تسلیحات رژیم صهیونیستی به دولت آذربایجان، این رژیم را به ایستادن در کنار ترکیه و باکو در مناقشه قره‌باغ متهم کرد.

«آلیک» - نخست‌وزیر ارمنستان با اشاره به تداوم فروش تسلیحات رژیم صهیونیستی به دولت جمهوری آذربایجان، این رژیم را به ایستادن در کنار ترکیه و باکو در مناقشه قره‌باغ متهم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که پیشتر گفته شده بود رژیم صهیونیستی به ایروان قول داده صادرات تجهیزات نظامی از جمله پهپادهای رزمی به جمهوری آذربایجان را متوقف کند اما نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان بار دیگر از تداوم این موضوع انتقاد کرد.

به نوشته وبگاه «یدیعوت آحارونوت»، پاشینیان گفت که دخالت اسرائیل در مناقشه قره‌باغ بسیار واضح است زیرا پهپادهایی که توسط جمهوری آذربایجان در این درگیری‌ها استفاده می‌شود، ساخت این رژیم هستند.

وی با اشاره به تداوم فروش سلاح‌های اسرائیلی به دولت جمهوری آذربایجان، توضیح داد که رژیم صهیونیستی با این اقدام، خود را در کنار ترکیه و تروریست‌هایش در مناقشه قره‌باغ قرار داده است.

بر این اساس، نخست‌وزیر ارمنستان با بیان اینکه تل‌آویو باید از خود این سوال را بپرسد که در این مناقشه شریک چه کسانی است، افزود: «بنظرم اسرائیل باید در این باره فکر کند. مزدوران، تروریست‌ها و اسرائیل اکنون اساساَ در یک سمت قرار گرفته‌اند».

به نوشته یدیعوت، وی با بیان اینکه حضور ترکیه و مزدورانش درگیری‌های قره‌باغ را بسیار پیچیده کرده، گفت: «حضور آنها در منطقه نه تنها تهدیدی برای قره‌باغ است، بلکه ایران و روسیه هم گفته‌اند که آن را تهدید می‌دانند».

اخبار مرتبط