Print this page
شنبه, 17 آبان 1399 09:15

در دیدار ویدئوکنفرانسی مطرح شد؛ تاکید رییس جمهوری کوبا بر حق ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای

میگل دیاز کانل در گفت و گو با محمد جواد ظریف بر مواضع کشورش در ضدیت با تحریم‌ها و اقدامات آمریکا علیه ملت ایران و همچنین حق ایران در بهره‌برداری از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تأکید کرد.

«آلیک» - رییس جمهوری کوبا در گفت و گو با وزیر امور خارجه بر مواضع کشورش در ضدیت با تحریم‌ها و اقدامات آمریکا علیه ملت ایران و همچنین حق ایران در بهره‌برداری از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تأکید کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات کوبایی به شکل ویدئو کنفرانسی با آقای میگل دیاز کانل رییس جمهور کوبا گفت وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با تشکر از حمایت کوبا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دعوت دکتر روحانی رییس‌جمهوری کشورمان از ایشان برای دیدار از جمهوری اسلامی ایران را تجدید کرد.

در این گفت وگوی ویدئو کنفرانسی همچنین روابط خوب سیاسی میان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت و به ظرفیت‌های موجود برای گسترش روابط و همکاری های اقتصادی دو کشور ایران و کوبا اشاره شد.

دو طرف همچنین آمادگی خود را برای همکاری در زمینه تولید واکسن و از جمله واکسن ویروس کرونا اعلام کردند.

انرژی و همکاری‌های نفتی میان دو کشور نیز از دیگر موضوعات مورد مذاکره دکتر ظریف با رییس جمهور کوبا میگل دیاز کانل بود.

ظریف همچنین با ریکاردو کابریساس معاون اول نخست وزیر کوبا دیدار و درخصوص مسائل دوجانبه و مسائل فیمابین تبادل نظر کرد.

دو طرف روابط خوب سیاسی و همکاری و هماهنگی دو کشور در مجامع بین‌المللی را ستودند و بر لزوم توسعه همکاری های اقتصادی، انرژی و تجاری میان دو کشور تاکید کردند.

استفاده از تجربیات یکدیگر در حوزه‌های پزشکی، نانو تکنولوژی، علمی، دارویی و انرژی هم مورد توافق قرار گرفت .

اخبار مرتبط