فا

سیاست

پنج شنبه, 22 آبان 1399 09:12

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی: توافق ایران و آژانس انرژی اتمی اعتماد متقابل را تقویت می کند

رافائل گروسی بر تداوم بازرسی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید کرد و گفت: امیدوارم توافق آژانس و ایران باعث تقویت همکاری و اعتماد متقابل شود.

«آلیک» - مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر تداوم بازرسی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید کرد و گفت: امیدوارم توافق آژانس و ایران باعث تقویت همکاری و اعتماد متقابل شود.

به گزارش ایرنا، رافائل گروسی روز گذشته در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که برای ارائه گزارش سالانه این آژانس صحبت می‌کرد، درباره موضوع ایران افزود: من به طور مرتب اجرای تعهدات ایران مطابق برنامه جامع اقدام مشترک را به شورای حکام آژانس گزارش می‌دهم.

وی ادامه داد: آژانس به تایید عدم انحراف از مواد هسته‌ای اعلام شده ایران تحت موافقتنامه پادمانی ادامه می‌دهد. ارزیابی ها در مورد عدم وجود مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده برای ایران همچنان ادامه دارد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اضافه کرد: در ماه اوت، برای گفت‌وگو با رئیس جمهوری روحانی و سایر مقامات ارشد به تهران رفتم. ما در مورد حل برخی از موارد اجرای پادمان، از جمله دسترسی بازرسان خود به دو مکان مورد نظر آژانس در ایران، به توافق رسیدیم.

گروسی تاکید کرد: از آن زمان بازرسی ها در هر دو مکان انجام شده است. نمونه های محیطی گرفته شده توسط بازرسان ما در حال تجزیه و تحلیل هستند. من از توافقنامه بین آژانس و ایران استقبال می کنم که امیدوارم باعث تقویت همکاری و تقویت اعتماد متقابل شود.

کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین با اعلام خبر انتشار گزارش جدید مدیرکل آژانس در مورد راستی آزمایی اجرای برجام، گفت: این گزارش در کنار تائید کاهش تعهدات برجامی و اقدامات ایران در این راستا، به همکاری میان تهران و آژانس در حوزه‌های مختلف اشاره دارد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։