فا

سیاست

پنج شنبه, 29 آبان 1399 11:12

آلمان بعد از فرانسه ممنوعیت فعالیت گروه ترکیه ای «گرگ‌ ای خاکستری» را بررسی می کند

پارلمان آلمان اجازه بررسی ممنوعیت فعالیت گروه ملی گرایان افراطی ترکیه‌ای مشهور به‌ «گرگ‌های خاکستری» در این کشور را صادر کرد.

«آلیک» - پارلمان آلمان اجازه بررسی ممنوعیت فعالیت گروه ملی گرایان افراطی ترکیه‌ای مشهور به‌ «گرگ‌های خاکستری» در این کشور را صادر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، طرح مشترک چند حزب پارلمان آلمان، اتحادیه دموکرات مسیحی-اتحادیه سوسیال مسیحی، سوسیال دموکرات، لیبرال دموکرات و حزب سبزها، توسط اکثریت اعضای بوندستاگ (پارلمان آلمان) به تصویب رسید.

طبق گزارش منتقل شده به هیئت حمایت از قانون اساسی (اطلاعات داخلی)، گرگ‌های خاکستری یک کمپین و منتشرکننده افکار راست‌گرایانه و افراط‌گرایانه است و این گزارش اشاره دارد به این‌که این جنبش با حزب جنبش ملی ترکیه در ارتباط بوده و ائتلافی حکومتی با حزب عدالت و توسعه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه دارد.

ارائه‌کنندگان این درخواست بررسی ممنوعیت فعالیت این گروه را این گونه توجیه کردند که آن، یک گروه نژادپرست، یهود ستیز و مخالف دموکراسی بوده و امنیت داخلی این کشور را تهدید می‌کند.

فرانسه نیز دو هفته پیش گروه ملی گرایان افراطی ترکیه‌ای مشهور به «گرگ‌های خاکستری» را در پی اقدام عده‌ای در مخدوش کردن یک بنای یادبود کشتار ارمنی‌ها در این کشور، منحل کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։