فا

سیاست

پنج شنبه, 29 آبان 1399 12:21

سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می کند

تعدادی از سناتورهای فرانسه طرحی را به مجلس سنای این کشور ارائه دادند تا در قانون به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده قره باغ بازنگری صورت گیرد.

«آلیک» - تعدادی از سناتورهای فرانسه طرحی را به مجلس سنای این کشور ارائه دادند تا در قانون به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده قره باغ بازنگری صورت گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت مجلس سنای فرانسه، این مجلس لایحه‌ای را بررسی می‌کند که براساس پیشنهاد تعدادی از سناتورها درباره به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده قره باغ توسط دولت فرانسه ارائه شده است.

برونو رتایو، یکی از سناتورهای پیشنهاد دهنده این قطعنامه، در صفحه توییتر خود اعلام کرد: "سنا قطعنامه‌ای را درباره پیشنهاد به رسمیت شناختن استقلال قره باغ توسط جمهوری فرانسه بررسی می‌کند".

وی همچنین با منتشر کردن تصویری از سخنان شارل دوگل که در سال ۱۹۴۱ در دمشق ایراد کرد، نوشت: "فقط استقلال این جمهوری می‌تواند حقوق و آزادی‌های مردم قره باغ را در برابر توسعه طلبی اسلام‌گرای ترکیه به طور دائمی و ماندگار تضمین کند".

در متن تصویری سخنان شارل دوگل آمده است: "شما مردم اندک، غنی از فرهنگ و تاریخ هستید؛ بشریت به شما بسیار مدیون است و امروز من مطمئن هستم که از این تعداد کم بازمانده، جوانان شجاعی خواهند آمد که ارمنستانی امن، آزاد و مستقل می‌سازند".

پیشتر فرانسه حمایت خود را از ارمنستان در درگیری‌های منطقه قره باغ اعلام کرده بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։