فا

سیاست

شنبه, 01 آذر 1399 18:20

عزم مسکو برای توسعه روابط راهبردی با ایروان

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نخست وزیر ارمنستان، بر عزم مسکو برای توسعه روابط و مشارکت راهبردی با ایروان به عنوان متحد استراتژیک این کشور تاکید کرد.

«آلیک» - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، بر عزم مسکو برای توسعه روابط و مشارکت راهبردی با ایروان به عنوان متحد استراتژیک این کشور تاکید کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف با بیان اینکه ما با تصمیم رئیس جمهوری روسیه اینجا آمده ایم، خطاب به پاشینیان اظهار کرد: شما با وی درخصوص دستور کار دیدارهای امروز گفت و گو کردید و این موضوع در گفت وگوی شما با میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه هم بررسی شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: ما علاقه مندیم که در دیدار امروز مجموعه روابط ما در وضعیت بوجود آمده پس از مذاکرات طولانی که در نتیجه آن بیانیه سه جانبه سران ارمنستان، آذربایجان و روسیه در روز ۹ ماه نوامبر امضا شد و به خونریزی در قره باغ پایان داد و امکان برای تثبیت اوضاع در همه ابعاد آن ازجمله انسانی را فراهم کرد را بررسی کنیم.

لاوروف به فعالیت گسترده صلحبانان روس در قره باغ ازجمله مشارکت در حل مسائل انسانی این منطقه اشاره و اظهار داشت: امروز همچنین مسائل مربوط به ایجاد مرکز بین سازمانی کمک های انسانی در قره باغ را بررسی می کنیم. این ساختار جدید بطور کامل برای رفع نیازهای ساکنان قره باغ و بازسازی زیرساخت های شهری فعالیت خواهد کرد.

وی ادامه داد: امروز همچنین درخصوص مسائل جاری همکاریهای اقتصادی ما و همکاریهای دو کشور در عرصه انرژی مطابقه برنامه تهیه شده ازسوی شرکای ارمنی گفت و گو می کنیم.

وزیر خارجه روسیه همچنین به تلاش های روسیه برای جلب مشارکت سازمان های بین المللی زیرمجموعه سازمان ملل ازجمله کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل و یونسکو و یونیسف در حل مسائل قره باغ اشاره و خاطرنشان کرد: با سران همه این سازمان ها تماس گرفتیم و امروز در مورد سازماندهی کارها به گونه ای که سهم این سازمان ها در مسائل قره باغ مشخص شود گفت و گو می کنیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։