فا

سیاست

دوشنبه, 03 آذر 1399 08:46

فرانسه رفتارهای پسا انتخاباتی ترامپ را غیرمسئولانه خواند

ژان ایو لودریان گفت: چالش‌های دونالد ترامپ در برابر نتایج ریاست جمهوری آمریکا "غیرمسئولانه" است.

«آلیک» - وزیر امور خارجه فرانسه گفت: چالش‌های دونالد ترامپ در برابر نتایج ریاست جمهوری آمریکا "غیرمسئولانه" است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ژان ایو لودریان شب گذشته افزود: ما با آنچه جو بایدن در مورد ترامپ گفت که وی بی مسئولیتی باورنکردنی را نشان می دهد، هم نظر هستیم.

بایدن پنجشنبه گذشته تلاش های ترامپ برای برگرداندن نتیجه انتخابات را "کاملا غیر مسئولانه" خواند.

لودریان به تلویزیون ال سی آی گفت: من هرگز به این شکل صحبت نکرده بودم اما در حال رسیدن به چنین مرحله ای هستیم! فکر می کنم نظر بایدن واقعیت را منعکس می کند و من آن را خیلی واضح می‌گویم.

فرانسه مانند بسیاری از کشورهای جهان، پس از اطمینان از آرای مورد نیاز برای پیروزی در انتخابات، در تاریخ ۷ نوامبر (۱۷ آبان) به بایدن تبریک گفت.

با توجه به اینکه ترامپ هنوز نتایج انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را نپذیرفته و با ادعا و شکایت به دنبال تغییر نتیجه انتخابات است، تیم بایدن هنوز نتوانسته به گزارش‌ها و اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کند.

سامانتا پاور سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در دولت دوم اوباما روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان ارائه اطلاعات به دولت در حال ورود به کاخ سفید را برای منافع و امنیت ملی کشور ضروری دانست و گفت: فراهم نکردن این اطلاعات برای رئیس جمهوری منتخب، دیوانگی است.

وی افزود: من نمی‌توانم به شما بگویم که چقدر ارائه اطلاعات از دولت در حال خروج بوش به دولت در حال ورود اوباما مفید بود. ما از شرایط جنگ در افغانستان آموختیم و این به دولت تازه وارد اوباما چشم‌انداز خوبی می بخشید که چگونه با آن برخورد کند.

پاور اضافه کرد: این به منافع آمریکا مربوط است نه یک نفر یا یک انتخابات خاص. این مسیری است که ما به دولت ترامپ هم پیشنهاد می‌کنیم انجام دهد. این یقینا یک مسئولیت دولت در حال خروج است که اطلاعات را به بهترین شکل برای دولت در حال ورود فراهم سازد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։