فا

سیاست

دوشنبه, 03 آذر 1399 10:22

تشکر رئیس جمهوری آرتساخ از روسیه

آرائیک هاروتونیان از روسیه و ولادیمیر پوتین بابت کمک به منظور پایان درگیری‌های شش هفته‌ای بین ارمنستان و آذربایجان بر سر این منطقه مورد مناقشه قدردانی کرد.

«آلیک» - رئیس جمهور جمهوری آرتساخ از روسیه و رئیس جمهوری این کشور بابت کمک به منظور پایان درگیری‌های شش هفته‌ای بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر این منطقه مورد مناقشه قدردانی کرد.

آرائیک هاروتونیان، رئیس جمهور جمهوری آرتساخ در صفحه فیسبوک خود نوشت: بابت تلاش‌ها و اقدامات روسیه و ولادیمیر پوتین در توقف درگیری‌ها در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ متشکریم. ما قدردانی خود را به فدراسیون روسیه و تلاش‌های پوتین برای میانجی‌گری تلاش‌ها به منظور برگرداندن ثبات در منطقه و کمک به توقف درگیری‌ها و پایان جنگ، برقراری صلح و ثبات در قره باغ ابراز می‌کنیم.

وی همچنین گفت، استقرار صلحبان‌های روسی تکمیل شده و ماموریت آنها اکنون در جریان است. یک همکاری موثر با رستم مرادف، فرماندهی ستاد صلح‌بان‌های روسی در قره‌باغ انجام شده است. تحقق وظایف اصلی این گروه، حفظ صلح، ثبات و امنیت شهروندان ماست.

وی ادامه داد: ما قدردان تلاش‌های بی وقفه روسیه در برقراری ثبات در منطقه و کمک‌های بشردوستانه مسکو برای قره‌باغ هستیم. مرکز واکنش بین اداره‌ای بشردوستانه با هدف حل مسائل بشری و احیای زیرساخت‌های مدنی در حال تشکیل است. با دستور وزارت دفاع روسیه، پنج مرکز دیگر نیز در بخشی از این مرکز به منظور حل تمامی مشکلات بشری در قره باغ تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։