فا

سیاست

سه شنبه, 04 آذر 1399 20:19

گفت و گوی پوتین با پاشینیان و علی اف درباره قره باغ

پوتین در گفت و گوی تلفنی با نخست وزیر ارمنستان و رییس جمهوری آذربایجان درباره وضعیت قره باغ و توافقنامه صلح این منطقه گفت و گو و تبادل نظر کرد.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در گفت و گوی تلفنی با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان درباره وضعیت قره باغ و توافقنامه صلح این منطقه گفت و گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که پوتین روز گذشته (۲۳ نوامبر) با پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و امروز (۲۴ نوامبر) با علی اف رییس جمهوری آذربایجان درباره قره باغ گفت و گو کرد.

در بیانیه کرملین گفته شده است: در گفت و گوهای تلفنی پوتین با پاشینیان و علی اف، نتایج سفر روز ۲۱ نوامبر (اول آذر ماه) هیات بین سازمانی روسیه به ایروان و باکو و روند اجرای مفاد بیانیه سه جانبه سران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان درباره قره باغ بررسی شد.

در این گفت و گوها همچنین برنامه کار صلحبانان روسیه در منطقه قره باغ و گامهای بعدی برای ارائه کمک های انسانی به ساکنان این منطقه بررسی شد.

رییس جمهوری روسیه با نخست وزیر ارمنستان و رییس جمهوری آذربایجان درباره مسائل مربوط به همکاری های اقتصادی و آزادسازی (رفع انسداد) زیرساخت های حمل و نقل در منطقه نیز گفت وگو کرد .

در این راستا، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه امروز، سه‌شنبه اعلام کرد، توافقنامه سه‌جانبه درباره قره‌باغ به طور مستمر در حال اجراست؛ توافقنامه‌ای که با مشارکت روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان حاصل شده است.

او گفت: پایبندی کاملی نسبت به اجرای کامل توافقنامه وجود دارد و ما هر روز از اجرای کامل آتش‌بس و احترام کامل به آن از سوی همه طرف‌ها اطمینان حاصل می‌کنیم.

هیات بین سازمانی روسیه که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه، سرگئی شایگو وزیر دفاع و الکساندر نوواک اعضای آن را تشکیل می دهند روز شنبه به ایروان و باکو سفر کرده و با پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و علی اف رییس جمهوری آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։