فا

سیاست

چهارشنبه, 12 آذر 1399 09:58

بورل در تماس تلفنی با ظریف بر مجرمانه بودن اقدام ترور فخری زاده تاکید کرد

جوسپ بورل بر مجرمانه بودن اقدام تروریستی در به شهادت رساندن شهید محسن فخری زاده تاکید کرد.

«آلیک» - جوسپ بورل هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپایی بر مجرمانه بودن اقدام تروریستی در به شهادت رساندن شهید محسن فخری زاده تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی جوسپ بورل هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپایی با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران طرف اروپایی با تاکید مجدد بر مجرمانه بودن اقدام تروریستی در به شهادت رساندن شهید فخری زاده، مواضع اتحادیه در این خصوص را تشریح کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این نیز ترور شهید دکتر محسن فخری‌زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی کشورمان را به باد انتقاد گرفت و تصریح کرد که این عملی مجرمانه است.

بورل این مطلب را روز گذشته در میزگردی پیرامون تحولات سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک دهه گذشته مطرح کرد و افزود: متاسفانه این روش حل مشکلات نیست. نمی‌توانیم جلوی هسته‌ای شدن ایران را با کشتن کارشناسان دانشمندان هسته‌ای شان بگیریم.

وی بدون اشاره مستقیم به آمران این ضایعه دلخراش عنوان کرد؛ برخی نمی‌خواهند برجام احیا شود و این حالیست که ما تلاش کردیم تا به رغم خروج آمریکا از برجام، این توافق را زنده نگه داریم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین پس از تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان به اهمیت توافق هسته‌ای ایران اشاره و بر لزوم اجرای کامل این توافق از سوی تمام طرف‌ها تاکید کرد.

جوسپ بورل شامگاه دیشب با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود افزود: با محمد جواد ظریف درباره تحولات مربوط به روابط ایران و اتحادیه اروپا گفت‌وگو و بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم.

وی تصریح کرد: به عنوان هماهنگ کننده برجام به کار در راستای اجرای کامل این توافق توسط تمام طرف‌ها ادامه می‌دهیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։