Print this page
پنج شنبه, 13 آذر 1399 09:54

خبرگزاری فرانسه: جنگجویان سوری از آذربایجان در حال بازگشت هستند

منابع آگاه در سوریه اعلام کردند، بیش از ۹۰۰ پیکارجوی وابسته به ترکیه پس از توقف درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در قره باغ به سوریه بازگشتند.

«آلیک» - خبرگزاری فرانسه روز گذشته گزارش داد، شماری از جنگجویان سوری مورد حمایت ترکیه پس از توقف درگیری‌ها در قره‌باغ به خاک سوریه بازگشتند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع آگاه در سوریه اعلام کردند، بیش از ۹۰۰ پیکارجوی وابسته به ترکیه پس از توقف درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در قره باغ به سوریه بازگشتند.

بر اساس این گزارش، این پیکارجویان در چند مرحله به سوریه بازگشتند و در مناطق تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه از جمله عفرین، الباب و جرابلس مستقر شدند و پیش بینی می شود، انتقال عناصر باقیمانده به این کشور ادامه یابد.

منابع آگاه سوری مدعی شدند، ۲۹۳ جنگجو از ۲ هزار و ۵۸۰ نفری که ترکیه برای جنگ در کنار نیروهای جمهوری آذربایجان به قره باغ اعزام کرده، در این درگیری ها کشته شدند.

این در حالی است که پیش تر رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در سخنانی اتهامات به کشورش برای اعزام جنگجویان سوری به جمهوری آذربایجان را رد کرده بود.

اخبار مرتبط