فا

سیاست

شنبه, 15 آذر 1399 17:14

درخواست رئیس جمهوری ارمنستان برای پرهیز از خشونت علیه معترضان

آرمن سرکیسیان در پیامی تلویزیونی به ماموران امنیتی این کشور، از آنها خواست از خشونت علیه معترضان پرهیز کنند.

«آلیک» - آرمن سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان در پیامی تلویزیونی به ماموران امنیتی این کشور، از آنها خواست از خشونت علیه معترضان پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، سرکیسیان امروز شنبه در پیام تلویزیونی خود گفت که نیروهای امنیتی ارمنستان از خشونت و بکارگیری بیش از اندازه لازم زور علیه معترضان بپرهیزند.

رئیس جمهوری ارمنستان این سخنان را در حالی بیان کرد که امروز مخالفان دولت ارمنستان با اجتماع در میدان آزادی ایروان خواستار برکناری نیکول پاشینیان از مقام نخست وزیری ارمنستان بودند.   

 سرکیسیان در سخنان تلویزیونی خود خاطرنشان کرد که ارمنستان در بحران عمیق گرفتار شده است. این مساله را بدون هر گونه خودفریبی باید پذیرفت.

وی افزود: ما باید بطور کامل وجود این بحران را بپذیریم و هرچه که ممکن است برای پایان دادن به این وضعیت بکار گیریم. صرف نظر از مقام و عقاید سیاسی خود و خوش آمدن یا نیامدن از فردی ما باید به آینده کشور و ملت خود فکر کنیم.

رئیس جمهوری ارمنستان گفت: هر یک از ما حق دارد عقیده خود را بیان کند و ابراز نارضایتی کند و دولت بخواهد برای تلفات سنگین انسانی و از دست رفتن اراضی وسیع توضیح دهد.

وی خطاب به ماموران امنیتی تصریح کرد:هر گونه خشونت و بکارگیری نامتناسب زور غیرمجاز و غیرقابل قبول است. در اقدامات خود مسئولیت و سطح عالی انسانیت نشان دهید 

سرکیسیان گفت که ارمنستان نیاز به تصمیمات اساسی دارد و این تصمیمات باید در چارچوب سازش ملی گرفته شود. ما باید فضای شکیبایی و احترام و اعتماد متقابل را احیا کنیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։