فا

سیاست

سه شنبه, 18 آذر 1399 08:49

چین خواستار بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم های ایران شد

هوا چون اینگ از آمریکا خواست هر چه سریعتر و بدون پیش شرط به برجام باز گردد و به هم تعهدات خود در قبال این توافق نامه بین المللی از جمله لغو تحریم ها اقدام کند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه چین از آمریکا خواست هر چه سریعتر و بدون پیش شرط به برجام باز گردد و به هم تعهدات خود در قبال این توافق نامه بین المللی از جمله لغو تحریم ها اقدام کند.

به گزارش ایرنا، خانم هوا چون اینگ روز گذشته در جمع خبرنگاران در پکن در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات وزیر خارجه آلمان که گفته بود به یک توافقنامه فراتر از برجام نیاز است، افزود: در حال حاضر، مسأله هسته ای ایران در شرایط مهمی قرار گرفته و وضعیت بسیار پیچیده و حساسیت خاصی دارد.

وی افزود: از همه اعضای برجام می خواهیم با توجه به شرایط و اوضاع منطقه و با حفظ خویشتنداری و بر اساس شناخت مشترک حاصل شده برای حفاظت از برجام تلاش نمایند.

او ادامه داد: چین بر این باور است با وجود تغییر و تحولات در منطقه، حفظ و رعایت موثر برجام، پیش شرط اساسی برای هر راه حل سیاسی و دیپلماسی درباره مساله هسته ایران به شمار می رود.

این مقام چینی با اشاره به اینکه برجام همه مسائل امنیت منطقه را حل نخواهد کرد افزود: چین نیز خواهان ایجاد مجاری گفت و گوی چند جانبه دیگر در منطقه خاورمیانه و خلیج  فارس است تا از طریق مذاکره و مشورت برابر، برای حفاظت از صلح و ثبات توافق جدیدی حاصل شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։