فا

سیاست

چهارشنبه, 19 آذر 1399 11:09

روسیه از احتمال نشست مشترک وزیران خارجه کشورهای عضو برجام خبر داد

سرگئی ریابکوف از احتمال نشست مشترک وزیران امور خارجه کشورهای عضو برجام خبر داد و با بیان اینکه برنامه زمانی آن درحال توافق است، گفت این نشست ممکن است در ماه جاری میلادی و قبل از پایان سال برگزار شود.

«آلیک» - سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه از احتمال نشست مشترک وزیران امور خارجه کشورهای عضو برجام (پنج کشور و جمهوری اسلامی ایران) خبر داد و با بیان اینکه برنامه زمانی آن درحال توافق است، گفت این نشست ممکن است در ماه جاری میلادی و قبل از پایان سال برگزار شود.

به گزارش ایرنا، ریابکوف به خبرنگاران روسی گفت: نیروهای بانفوذی هستند که علاقه مند به فروپاشی برجام هستند، ضمنا (علاقه مند به فروپاشی برجام) به دست ایرانیان هستند از این رو انتظار برخورد مسئولانه ایران درخصوص برجام وجود دارد.

وی گفت: ما معتقدیم که در این وضعیت باید حداکثر مسئولیت را نشان داد؛ روسیه خواهان آن است که ایران در وضعیت پیرامون برجام مسئولیت نشان بدهد و نرخ را بالا نبرد.

این مقام روس تصریح کرد: علت اصلی آنچه اتفاق می افتد در اقدامات تخریبی است که ایالات متحده برای چندین ماه انجام داده است."

وی خاظرنشان کرد: دیدار وزرای خارجه «پنج کشور» و ایران در خصوص برجام ممکن است تا آخر سال برگزار شود، تاریخ آن در حال توافق است.

ریابکوف گفت: «ما در حال تهیه دستور کار و برنامه این جلسه هستیم و در حال حاضر زمان مورد قبول همه، تاریخ و غیره را مورد توافق قرار می دهیم. کاملا محتمل است که تا پیش از سال نو برگزار شود».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։