فا

سیاست

شنبه, 22 آذر 1399 09:23

پلوسی: جمهوریخواهان مایه ننگ مجلس نمایندگان شدند

نانسی پلوسی اعضای جمهوریخواهی را که خواستار ابطال نتیجه انتخابات در چهار ایالت شده بودند، مایه ننگ کنگره توصیف کرد.

«آلیک» - نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعضای جمهوریخواهی را که خواستار ابطال نتیجه انتخابات در چهار ایالت شده بودند، مایه ننگ کنگره توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، پلوسی امروز شنبه در تارنمای رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای با اشاره به رأی دیوان عالی این کشور، اعلام کرد: دیوان عالی بدرستی شکوائیه افراطی، غیرقانونی و غیردموکراتیک حزب جمهوریخواه برای لغو اراده میلیون‌ها رأی‌دهنده آمریکایی را رد کرد.

به نوشته وی، ۱۲۶ عضو جمهوریخواهی که این شکوائیه را امضا کردند، مایه ننگ مجلس نمایندگان شدند. آنها به جای پایبندی به سوگند خود برای حمایت و دفاع از قانون اساسی، تلاش کردند تا قانون اساسی را زیر سؤال برده و اعتماد عمومی به نهادهای مقدس دموکراتیک ما را تضعیف کنند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: همه‌گیری کرونا می‌تازد. حدود ۳۰۰ هزار نفر جانشان را از دست داده و ده‌ها میلیون نفر شغل خود را از دست داده‌اند. نابودی این ویروس به اقدام قوی و متحد نیاز دارد و جمهوریخواهان باید یکبار برای همیشه به زیر سؤال بردن انتخابات را پایان دهند؛ فوراً.

دیوان عالی آمریکا عصر جمعه شکوائیه مورد حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای ابطال پیروزی جو بایدن را رد کرد.

این شکوائیه که از سوی ایالت تگزاس مطرح شده بود، مورد حمایت ۱۷ ایالت دیگر جمهوریخواه قرار گرفته بود و شماری از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان نیز آن را امضا کرده بودند.

این شکوائیه از دیوان عالی آمریکا می‌خواست؛ با تعویق نشست برگزینندگان که قرار است دوشنبه، رئیس جمهوری بعدی آمریکا را به طور رسمی تعیین کنند، آرای چهار ایالت میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا را باطل اعلام کند.

در زمان حاضر، جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در برابر ۲۳۲ رأی الکترال ترامپ، به برتری دست یافته است و در حال معرفی کابینه و مقامات آتی آمریکاست.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։