فا

سیاست

دوشنبه, 01 دی 1399 09:23

سفیر ایران در روسیه: همکاری های تهران - مسکو رو به پیشرفت است

کاظم جلالی یا اشاره به سفر وزیر نفت به مسکو گفت: تهران و مسکو به رغم اعمال تحریم های ظالمانه و سخت از سوی آمریکا همکاری های اقتصادی رو به جلویی دارند.

«آلیک» - کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه یا اشاره به سفر وزیر نفت به مسکو گفت: تهران و مسکو به رغم اعمال تحریم های ظالمانه و سخت از سوی آمریکا همکاری های اقتصادی رو به جلویی دارند.

به گزارش ایرنا جلالی شب گذشته در توئیتی نوشت: «بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان امشب در راس هیاتی به منظور دیدار با مقامات عالی رتبه روسیه و رایزنی درباره آخرین وضعیت همکاری های دو کشور در زمینه انرژی و چشم انداز بازارهای جهانی وارد مسکو شد.

وی نوشت :همکاری و رایزنی جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از موسسین سازمان اپک و فدراسیون روسیه بعنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان نفت خام و عضو "اپک پلاس" برای شکل دهی به جریانات سازنده و ثبات زا در بازار پر تلاطم انرژی در جهانی که همچنان تحت تاثیر امواج حاصل از یکجانبه گرایی، تحریم های نامشروع و همه گیری ویروس کرونا است، مهم و ضروری می باشند.

وی گفت: ایران و روسیه علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه و سخت از سوی آمریکا همکاری های اقتصادی رو به جلویی دارند».

بیژن زنگنه وزیر نفت  یکشنبه شب در راس هیاتی به منظور دیدار با مقامات عالی رتبه روسیه و رایزنی درباره آخرین وضعیت همکاری های دو کشور در زمینه انرژی و چشم انداز بازارهای جهانی وارد مسکو شد و مورد استقبال چند مقام روس و کاظم جلالی سفیر ایران قرار گرفت.

زنگنه قرار است امروز دوشنبه  با الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه و نیکلای شولگینوف وزیر انرژی این کشور دیدار و گفت‌وگو ‌کند.

نیکلای شولگینوف به تازگی وزیر انرژی روسیه شده است که قبلا در اختیار الکساندر نواک بود.

روسیه به عنوان عضو اوپک پلاس سهم مهمی در بازار نفت دارد و از این رو روابط حسنه دو کشور می تواند در رونق بازار نفت ایران هم موثر باشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։