فا

سیاست

سه شنبه, 09 دی 1399 09:23

سندرز: آمریکا نباید ۶ تریلیون دلار در جنگ های بی پایان هزینه کند

برنی سندرز با انتقاد از به تاخیر افتادن تصویب بسته کمک مالی کرونا توسط ترامپ گفت: آمریکا نیازی به صرف ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان ندارد.

«آلیک» - برنی سندرز با انتقاد از به تاخیر افتادن تصویب بسته کمک مالی کرونا توسط ترامپ گفت: آمریکا نیازی به صرف ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان ندارد.

به گزارش ایرنا، سناتور دمکرات آمریکا بامداد امروز سه شنبه در پیام توییتری نوشت: بگذارید شفاف باشیم، شرکت‌های بزرگ یک درصدی در آمریکا نیازی به تخفیف مالیاتی یک تریلیون دلاری ندارند و آمریکا نیز نیازی به هزینه ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان ندارد.

به نوشته سندرز، طبقه میلیاردرها نباید مالیاتی کمتر از ۹۰ درصد جامعه آمریکا بپردازند. این در حالی است که طبقه کارگر کشور نیازمند چک دو هزار دلاری برای ادامه بقاء خود هستند.

سندرز در ادامه تاکید کرد که ترامپ باید با همکاری میچ مک کانل و دوستان جمهوری خواهش در مجلس سنا بسته کمک مالی دو هزار دلاری به طیقه کارگر را تصویب کند.

رییس جمهوری آمریکا که پیشتر مصوبه ۹۰۰ میلیارد دلاری کنگره برای حمایت از خانواده‌های آمریکایی در شرایط کرونایی را نپذیرفته بود، سرانجام تسلیم شد اما از کنگره خواست درباره تقلب در انتخابات تحقیق کند.

دونالد ترامپ، شامگاه یکشنبه مصوبه دو حزبی کنگره آمریکا را امضا کرد تا به موجب آن هم از تعطیلی دولت جلوگیری شده باشد و هم به هر نفر از آمریکایی‌ها، ۶۰۰ دلار پرداخت شود.

در بیانیه مطبوعاتی ترامپ که در تارنمای کاخ سفید منتشر شده آمده است: من به عنوان رئیس جمهوری به کنگره گفته‌ام که می‌خواهم هزینه‌های بیهوده کمتری داشته باشم و پول بیشتری در اختیار مردم آمریکا در قالب چک‌های ۲ هزار دلاری برای هر بزرگسال و ۶۰۰ دلار برای هر کودک قرار دهم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։