فا

سیاست

چهارشنبه, 17 دی 1399 18:06

پیشتازی دموکرات های جورجیا برای تصاحب کرسی دوم سنا

در صورت تحقق کسب دو کرسی سنای ایالت جورجیا توسط دموکرات ها، این حزب علاوه بر کاخ سفید، کنگره را هم در اختیار می گیرد و دستکم تا دو سال آینده راه برای پیشبرد سیاست های دولت دموکرات جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تا حد زیادی هموار خواهد شد.

«آلیک» - پس از تصاحب نخستین کرسی سنای آمریکا توسط رافائل وارنوک دموکرات، دومین نامزد دموکرات‌ها هم اعلام پیروزی کرد هرچند هنوز شمارش آرا ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، موعد انتخابات مرحله حذفی ۲ کرسی باقی مانده سنای آمریکا از ایالت جورجیا، روز سه‌شنبه برگزار و شمارش آرا بلافاصله پس از اتمام زمان برگزاری انتخابات، آغاز شد.

در گام نخست دموکرات‌ها توانستند با پیروزی وارنوک بر کیلی لوفلر جمهوری‌خواه، تعداد خود در سنا را به ۴۹ نفر افزایش دهند و اکنون نوبت به جان اوسوف دموکرات رسیده است تا پیروزی خود را بر دیوید پردو جشن بگیرد.

در حال حاضر با شمارش ۹۸ درصد آرا، اوسوف با حدود ۱۶ هزار رای از رقیب جمهوری‌خواه خود پیشی گرفته است و بر همین مبنا هم پیروزی خود را اعلام کرد.

در صورت کسب این کرسی باقی مانده سنا توسط دموکرات‌ها، تعداد آرای ۲ حزب آمریکا در سنا مساوی خواهد شد که رای کامالا هریس معاون اول رئیس جمهوری آتی که رئیس سنا هم خواهد بود، تعیین کننده خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։