فا

سیاست

پنج شنبه, 18 دی 1399 11:41

پوتین: عملیات در سوریه توجه به منافع ملی روسیه بود

پوتین در مورد عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه گفت: در تصمیم گیری در این مورد، به منافع ملی روسیه توجه کردم.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مورد عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه گفت: در تصمیم گیری در این مورد، به منافع ملی روسیه توجه کردم.

به گزارش ایرنا، پوتین امروز پنجشنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی سراسری روسیه۱ در قالب فیلمی مستند به نام «بدون اجازه برای اشتباه، سفر به دمشق در ایام جشن کریسمس» خاطرنشان کرد: در گرفتن این گونه تصمیم ها منظورم سفر هوایی نیست بلکه در مورد مشارکت در عملیات ضدتروریستی در سوریه است در وهله اول به علایق یا بیزاری های خود توجه نمی کنم، بلکه منافع ملی روسیه را مد نظر قرار می دهم.

 وی افزود: تجربه سالهای اخیر نشان داد که آن تصمیم ها (اجرای عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه) درست بود. ما در آن زمان متوجه شدیم که تهدید تروریستی از سوریه افزایش می یابد زیرا گروه های مسلح غیرقانونی تقریبا همه خاک سوریه را غصب کرده و موقعیت خود را مستحکم کرده بودند. 

 پوتین گفت: اما به رغم آن، گروه های تروریستی بزرگ و حرفه ای تار و مار شده اند و از مناطقی در سوریه که تحت کنترل تروریست ها باقی مانده است همچنان مناطق دیگر تهدید می شود. 

نیروهای روسیه که از مهر ماه ۹۴ در عملیات ضدتروریستی در سوریه شرکت کردند در دی ماه ۹۵ به دستور پوتین این کشور را ترک کردند.اکنون تعداد کمی از نظامیان روسی در سوریه حضور دارند.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، در دوره عملیات ضدتروریستی در سوریه بیش از ۸۷ هزار تروریست از جمله ۸۳۰ فرماندهان آنها کشته شدند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։