فا

سیاست

شنبه, 20 دی 1399 08:55

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار عزل ترامپ شد

آدام شیف از اعضای کنگره این کشور خواست در پی حادثه اشغال کنگره از سوی طرفداران ترامپ، تحرکی برای برکناری او از قدرت انجام دهند.

«آلیک» - آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از اعضای کنگره این کشور خواست در پی حادثه اشغال کنگره از سوی طرفداران ترامپ، تحرکی برای برکناری او از قدرت انجام دهند.

به گزارش ایرنا، شف روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: وقتی داشتیم به وظیفه خود عمل می کردیم رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی عاری از وجدان، تحریک به شورش و قیام تعدادی فرد خشن با حمله به ساختمان کنگره کرد.

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا افزود: ترامپ بدترین جنایت را علیه آمریکا و قانون اساسی آن مرتکب شد و خطر سوء استفاده او از قدرت در مدت باقیمانده از اختیارات او بیشتر خواهد شد. کنگره باید در عزل او که مکررا کشور و قانون اساسی را زیر پا گذاشته و به خطر انداخته وارد عمل شود.

تلاش های فشرده و گسترده ای در روزهای اخیر علیه دونالد ترامپ در آمریکا پس از غائله حمله به کنگره آمریکا، فراری دادن نمایندگان کنگره و اشغال ساختمان آن شدت گرفته است به گونه ای که قانونگذاران آمریکایی می گویند آماده برکناری ترامپ از قدرت به علت پیش بینی ناپذیری اقدامات بعدی او هستند.

مشاوران کاخ سفید جمعه شب اعلام کردند که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هیچ قصدی برای استعفا از مقام ریاست جمهوری این کشور ندارد.

یکی از مشاوران کاخ سفید با اعلام انکه احتمال استعفای ترامپ صفر است گفت که رییس جمهوری هیچ کار اشتباهی انجام نداده که به خاطر آن استعفا کند.

این در حالی است که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برای جلوگیری از آغاز اقدامات نظامی یا حمله هسته‌ای ترامپ در روزهای پایانی دولت او گفت‌وگو کرد.

در همین حال، جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا، تصمیم‌گیری درباره استیضاح ترامپ را به کنگره مرتبط دانست و گفت سریع‌ترین راه برای برکناری وی، برگزاری مراسم تحلیف او در موعد مقرر بدون وقت کشی است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։