فا

سیاست

دوشنبه, 22 دی 1399 09:19

پوتین و مکرون درباره مسائل قره باغ تلفنی گفت و گو کردند

ولادیمیر پوتین و امانوئل مکرون در گفت وگویی تلفنی درخصوص آخرین وضعیت پیرامون قره باغ مذاکره و تبادل نظر کردند.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و امانوئل مکرون همتای فرانسوی وی در گفت وگویی تلفنی درخصوص آخرین وضعیت پیرامون قره باغ مذاکره و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: در راستای هماهنگی اقدامات سران گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، ولادیمیر پوتین با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه تلفنی گفت و گو کرد که در جریان آن برخی مسائل مربوط به دیدار ۱۱ ژانویه (۲۲ دی ماه) سران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو بررسی شد.

در بیانیه آمده است: با اشاره به اجرای مستمر بیانیه مشترک روز ۹ نوامبر سال ۲۰۲۰ سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان و تثبیت اوضاع منطقه قره باغ خاطرنشان شد که در نشست فردا، گام هایی برای بازگشت منطقه قره باغ به وضع عادی بررسی می شود.

رئیس جمهوری فرانسه از تلاش های روسیه برای کمک به حل و فصل اوضاع قره باغ اعلام حمایت کرد و بر اهمیت کمک های انسانی به ساکنان منطقه قره باغ که از جنگ در این منطقه آسیب دیده اند از جمله با مشارکت سازمان های بین المللی مربوطه تاکید کرد.

پوتین و مکرون موافقت کردند که تماس مقامهای دو کشور در سطوح مختلف ادامه یابد.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین همچنین روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که روز دوشنبه به ابتکار رئیس جمهوری روسیه، نشست سه جانبه ای با شرکت ولادیمیر پوتین، الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در مسکو برگزار خواهد شد.

در بیانیه کرملین با اشاره به اینکه در نشست فردا گام های بعدی برای حل مسائل منطقه قره باغ بررسی می شود، آمده است: در آن نشست به مسائل مربوط به کمک به ساکنان منطقه قره باغ آسیب دیده از مناقشه در این منطقه توجه خاص خواهد شد.

پوتین دیدارهای جداگانه ای با سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواهد داشت.

به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین روز گذشته در نشست وبیناری شورای امنیت روسیه، با اعضای این شورا درباره اوضاع و مسائل قره باغ و وضعیت منطقه قفقاز جنوبی گفت وگو کرد.

وضعیت منطقه قره باغ در یک هفته اخیر پرتنش بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։