فا

سیاست

دوشنبه, 22 دی 1399 15:35

سرکیسیان راه حل بحران ارمنستان را برگزاری انتخابات زودهنگام دانست

آرمن سرکیسیان در مقاله‌ای نوشته بر‌گزاری انتخابات زود‌هنگام تنها روش برای حل و فصل بحران‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشورش است.

«آلیک» - رئیس‌جمهور ارمنستان در مقاله‌ای نوشته بر‌گزاری انتخابات زود‌هنگام تنها روش برای حل و فصل بحران‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشورش است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، در پی تداوم اعتراضات مردم ارمنستان علیه نیکول پاشینیان نخست‌وزیر این کشور و متعاقباً بحران‌های آن بعد از جنگ با جمهوری آذر‌بایجان در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، آرمن سرکیسیان رئیس‌جمهور ارمنستان در مقاله‌ای که امروز دوشنبه منتشر شده بر‌گزاری یک انتخابات زودهنگام را راه‌حلی برای برون رفت از این بحران دانست.

به نوشته خبر‌گزاری «تاس»، سرکیسیان در بخشی از مقاله خود که از سوی سرویس مطبوعات ریاست‌جمهوری ارمنستان منتشر شده در این خصوص نوشت: «تنها راه منطقی و متمدنانه برای برون رفت از این شرایط، بر‌گزاری انتخابات زود‌هنگام در یک بازه زمانی معقول و معرفی اصلاحات لازم در قانون انتخابات است، که این امر باعث می‌شود روند دولت‌سازی از نو آغاز شود».

رئیس‌جمهور ارمنستان در بخشی دیگر بر لزوم تشکیل دولت توافق ملی قبل از این انتخابات تأکید کرد.

به گفته وی این دولت سه هدف دارد، ابتدا، تمرکز بر تلاش‌ها برای رسیدگی به پیامد فعالیت‌های نظامی، دوم تهیه و اجرای یک نقشه راه برای بیرون راندن کشور از بحران سیاسی و اقتصادی و سوم انجام اصلاحات قانونی برای ایجاد شرایط برگزاری انتخابات در آینده.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։