فا

سیاست

دوشنبه, 22 دی 1399 19:54

پوتین: مذاکره با سران آذربایجان و ارمنستان بسیار مهم و مفید بود

پوتین گفت که مذاکره سه جانبه امروز با علی اف و پاشینیان بسیار مهم و مفید بود.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه گفت که مذاکره سه جانبه امروز دوشنبه با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان بسیار مهم و مفید بود.

به گزارش ایرنا، پوتین پس از این مذاکرات تصریح کرد: در این گفت و گو ها نتیجه گیری شد که شرایط توافق قره باغ رعایت می شود و مورد جدی وجود نداشته است.

وی افزود: در مذاکراه با پاشینیان و علی اف بیانیه مشترک توسعه قره باغ نیز به امضا رسیده است.  

 علی اف رییس جمهوری آذربایحان نیز گفت: توافقات روسیه، ارمنستان و آذربایجان به طور موثر اجرا شده، و هیچ دلیل جدی برای نگرانی وجود نداشته است.

به گفته وی، ماموریت صلح صلح روسیه به طور موثر وظیفه خود را انجام می دهد.علی اف ابراز امیدواری کرد که کشورهای همسایه فعالانه در ایجاد زیرساخت های حمل و نقل در جنوب قفقاز مشارکت کنند.

علی اف گفت ، بیانیه امضا شده در مسکو خط مشی درگیری قره باغ را ترسیم می کند.وی  تاکید کرد که درگیری قره باغ دیگر گذشته است ما باید به آینده فکر باشیم .

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در عین حال گفت: مناقشه قره باغ تاکنون حل و فصل نشده است، مساله وضعیت قره باغ باید معین شود، ایروان آماده مذاکره است.

در این گفت و گو ها پوتین، علی اف و پاشینیان بیانیه ای درباره اقدام های جدید برای توسعه پروژه های زیربنایی در قره باغ امضا کردند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։