فا

سیاست

شنبه, 04 بهمن 1399 12:09

وزرای دفاع ارمنستان و روسیه درباره قره باغ گفت و گو کردند

واقارشاک هاروتونیان و سرگئی شویگو در تماسی تلفنی، مسائل مرتبط با اجرای توافق پایان درگیری در قره‌باغ و همکاری‌های دوجانبه نظامی را مورد بررسی قرار دادند.

«آلیک» - وزرای دفاع ارمنستان و روسیه در تماسی تلفنی، مسائل مرتبط با اجرای توافق پایان درگیری در قره‌باغ و همکاری‌های دوجانبه نظامی را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بنابر اعلام سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع ارمنستان، واقارشاک هاروتونیان وزیر دفاع این کشور و سرگئی شویگو همتای روس وی در تماسی تلفنی درباره قره‌باغ و همکاری‌های دوجانبه رایزنی کردند.

به گفته این وزارتخانه، وزرای دفاع دو کشور درباره مسائل فوری همکاری دوجانبه در زمینه دفاعی، وضعیت عملیاتی در منطقه قره‌باغ کوهستانی، بازگشت اسرای ارمنستانی که در جمهوری آذربایجان هستند و همچنین مسائل مرتبط با جستجوی سربازان مفقود به بحث پرداختند.

به گزارش رادیو جمهوری ارمنستان، هاروتونیان در این تماس از همتای روس خود برای «فعالیت‌های موثر در زمینه حفظ صلح در منطقه قره‌باغ و همچنین کمک اساسی در حل مسائل امنیتی از طریق استقرار مرزبانان روس در منطقه سیونیک ارمنستان» تشکر کرد.

دو طرف همچنین درباره رویدادهای نظامی-سیاسی اخیر در منطقه تبادل نظر کردند.

پیش‌تر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم در تماسی تلفنی با آرا ایوازیان همتای ارمنستانی خود درباره توافق آتش‌بس در منطقه قره‌‌باغ کوهستانی گفت‌وگو کرده بودند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։